E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

viktima

11 ditë radhazi/ Rusia regjistron mbi 10 mijë raste të reja brenda 24 orëve

Për të njëmbëdhjetën ditë radhazi, Rusia ka regjistruar më shumë se 10 mijë raste të reja me koronavirus, brenda një dite të vetme. Gjatë 24...

Është vendi më i prekur nga koronavirusi, sa viktima regjistroi SHBA në 24 orët e fundit

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar sërish një numër të lartë të viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, në SHBA janë regjistruar 1,630 viktima,...

Fauci: Shifra e viktimave të Covid-19 “pothuajse me siguri më e lartë” se ajo që është raportuar

Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara tha të martën se numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në...

Spanjë/ Rritje e numrit të viktimave në krahasim me një ditë më parë

Spanja ka shënuar një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Spanjë...

SHBA kalon pragun e 80 mijë viktimave, bilanci për 24 orët e fundit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen me një nga periudhat më të errëta në histori. Pandemia e koronavirusit iu ka marrë dhe vazhdon...

Spanjë/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus

Spanja vijon të shënojë përmirësime në bilancin ditor të rasteve të reja dhe viktimave nga koronavirusi. Në 24c orët e fundit, në Spanjë janë shënuar...

Ia kalon Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, Rusia është vendi i tretë më i prekur në botë

Rusia ka regjistruar ditën e sotme një tjetër rekord, për numrin më të madh të rasteve me koronavirus brenda 24 orëve. Sipas Worldometer, ditën e...

SHBA regjistron bilancin më të ulët që prej fundit të muajit mars

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar bilancin më të ulët nga koronavirusi, që nga fundi i muajit mars. Sipas Worldometer, ditën e djeshme në...

Ambasadorja shqiptare në SHBA: Janë mbi 50 shqiptarë që humbën betejën me koronavirusin

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Luli Faber bën me dije se janë mbi 50 shqiptarë që kanë humbur jetën nga koronavirusi në këtë...

Greqi/ Shkon në 150 numri i viktimave nga koronavirusi

Koronavirusi ka shënuar dy viktima të tjera në 24 orët e fundit në Greqi. Kështu numri total i personave që kanë humbur jetën nga virusi...

Të fundit

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...
WhatsApp KONTAKTO TT