E shtunë, 18 Shtator, 2021
27.5 C
Tirana

KATEGORIA

Kryesore

“Franca tërheq ambasadorin nga SHBA”, Artan Hoxha: Çfarë fati ka ky Luli

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka komentuar lidhur me zhvillimet e fundit në PD. Ai shkruan me ironi se Basha e përjashtoi Berishën nga grupi...

“Pse jam gjallë?”, vajzat afgane përjashtohen nga shkollat e mesme

Talebanët kanë përjashtuar vajzat nga shkollat ​​e mesme afgane, pasi urdhëruan vetëm djem dhe mësues meshkuj të ktheheshin në klasë. Një deklaratë nga grupi islamik...

Greku dhe italiani, dy rastet që ‘nxinë’ Shqipërinë

Një italian dhe një grek tentuan të 'nxinin' Shqipërinë, për të arritur objektivat e tyre. Skenarët ishin të ngjashme me ato kinematografikë, për të...

Patozi: Shpejtësia si ndërkombëtarët uruan Ramën, tregon ku është opozita

Kryeministrin Rama e kanë uruar menjëherë ndërkombëtarët, për marrjen zyrtarisht të detyrës. Por ky sinkronizim në kohë reale nga ana e ndërkombëtarëve për ta...

Si u zbulua pas 9 muajsh se ishte gjallë, zbardhet skema e biznesmenit italian

Biznesmeni italian Davide Pecorelli, shokoi mbarë opinionin publik në Itali dhe në Shqipëri me ringjalljen. Ai është gjetur gjallë në Toscana të Italisë, pas...

Zero tolerancë!I vendos ‘vijat e kuqe’ ministrave, ndërkombëtarët urojnë Ramën

Kryeministri Rama dhe ministrat e kabinetit të ri janë betuar sot te presidenti Meta, për të nisur punën për mandatin e tretë qeverisës. Pak pas...

Inskenoi ‘vdekjen’ e tij, kockat në makinë u morën nga një varrezë

Pas 9 muajsh hetime që nga gjetja e makinës së tij të djegur në Pukë, ka marrë fund edhe misteri mbi zhdukjen në Shqipëri...

Rama: S’ka më ‘e lagu nuk e lagu’ me opozitën, s’kemi kohë

Në mbledhjen e parë të qeverisë, kryeministri Rama u ndal tek opozita. Ai premtoi se gjatë 4 viteve do duhet të behen shumë gjëra,...

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Të fundit

Qeveria “Rama 3”, si prova e triumfit të votës mbi antisistemin

Nga: Alfred Peza Disa opozitarë mendjeerrët, turfullonin këto ditë duke pyetur se përse Edi Rama duhej të shkonte bashkë me ministrat e rinj për tu...

“Franca tërheq ambasadorin nga SHBA”, Artan Hoxha: Çfarë fati ka ky Luli

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka komentuar lidhur me zhvillimet e fundit në PD. Ai shkruan me ironi se Basha e përjashtoi Berishën nga grupi...

Në përpjekje për të gjetur përse-në e asaj që jemi

Nga: Mentor Kikia Pyetja se përse ne nuk kemi përparuar si shoqëri, besoj se ka munduar shumëkënd që e vret mendej përtej gjerave të ngushta...

Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Kandidatët për kancelarë në zgjedhjet parlamentare këtë vit në Gjermani mund të ëndërrojnë për kuotat e mbështetjes të kancelares Merkel. Në fund të 16...

“Pse jam gjallë?”, vajzat afgane përjashtohen nga shkollat e mesme

Talebanët kanë përjashtuar vajzat nga shkollat ​​e mesme afgane, pasi urdhëruan vetëm djem dhe mësues meshkuj të ktheheshin në klasë. Një deklaratë nga grupi islamik...