E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

KATEGORIA

Kryesore

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...

“Fajin e ka opozita duke ia lënë fushën bosh”, Meta shpërthen ndaj Ramës

Plani i PD-së për rimëkëmbjen, ka përplasur në distancë kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha. Pas akuzave e kundër-akuzave në distancë mes Ramës dhe...

“Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd”, Bashës nuk i del inati me Ramën

Kryedemokrati Basha ia ka kthyer me të njëjtën monedhë përgjigjen Ramës, pas ironisë së tij për planin ekonomik. Kreu i PD-së thotë se gërrvërret...

“Bashkëjetesa me virusin do vazhdojë për një kohë të gjatë”, Italia po planifikon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme

Ndonëse ende nuk është vendosur zyrtarisht, gjasat janë që qeveria italiane të zgjasë afatin kohor të gjendjes së jashtëzakonshme. Shumë shtete kanë mbyllur kufijtë,...

“Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë”, Rama tallet me planin me 5 pika të PD

Kryeministri Rama është tallur me programin e paraqitur nga kryedemokrati Basha, ndërsa e ka cilësuiar si një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë....

Merret vendimi i papritur për gjyqtaren Margjeka: Më godasin se nuk i dhashë mandatin e Bashkisë Durrës

GjKKO lë në fuqi vendimin "arrest shtëpie" për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Me tone të larta dhe teksa ka patur përplasje me policinë, ajo tha...

“Valët e muzikës të lënë edhe shtatzënë”, ja si rrjeti tall Blendi Klosin (FOTO)

Ministri Blendi Klosi ka bërë dje një deklaratë qesharake, që ka trazuar rrjetin. Sipas tij, valët e muzikës ndikojnë në shpërndarjen e koronavirusit. Kjo e...

Të fundit

Vasili: Mazhorancës nuk i interesojnë listat e hapura, kërkojnë 30 qershor të dytë

Pas deklaratave të Damian Gjiknurit dhe Oerd Bylykbashit, në përfundim të mbledhjes së rradhës së Këshillit Politik foli për mediat edhe nënkryetari i LSI,...

Trump-Bajden, debati më i keq presidencial i të gjitha kohërave

Nga: Matthew Walther “The Week” Të martën në mbrëmje populli amerikan, ose të paktën ata miliona qytetarë të pafat që nuk zgjodhën të shihnin ndeshjen...

Greqia mbyll kufirin, Ministria e Jashtme: Kush do të përjashtohet nga urdhri

Për të shmangur një izolim të dytë, Greqia ka zgjatur masat kufizuese me Shqipërinë deri më 12 tetor, ku kufijtë do të mbeten të...

Parashikimi i motit për nesër/ Ku priten shtrëngata dhe reshje

Për nesër moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit. Prej orëve të paradites e gjatë...

Spaho: Oligarkët kanë ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho i është përgjigjur kreut të grupit të PS, Taulant Balla, i cili tha se në 5 vitet e...