E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

durres

Tragjedia te familja Haliti, familja ngre dyshime për mjekët: Reaguan vonë

Vonesa në kurim ka qenë fatale për pjestërët e familjes Haliti. “Mjekët më kanë thënë se isha shumë vonë, se kanë kaluar 24 orë....

Durrës / Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike

Durrës Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Papafingo". Arrestohet në flagrancë 1 shtetas, i cili banesën...

Policia kontroll në Durrës/ Sekuestrohen armë dhe drogë, 3 në pranga (Video)

Policia e Shtetit ka zhvilluar kontrolle të befasishme në qytetin e Durrësit, me qëllim evidentimin e goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikeve...

Meta: NATO, aleanca më e madhe e lirisë në botë, dhe mbështetja e kombit tonë

Ilir Meta: “Kjo stërvitje ushtarake mbledh së bashku mijëra trupa ushtarake, do të jetë stërvitja e parë që NATO mban në rajonin tonë. NATO është...

Rama: U rritëm me idenë se ju ishit e keqja më e madhe që mund të na ndodhte

Edi Rama:"Është një lumturi e veçantë t’ju kemi këtu mes nesh ju falenderoj për fjalët që i drejtuat sot gjithë popullit shqiptar dhe vlerësimit...

Yuri Kim: Kjo stërvitje është fillimi i gjërave edhe më të mëdha që do vijnë

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, foli sot në kuadër të vizitës së trupave të ushtrisë amerikane në Shqipëri për të kryer stërvitjen...

Bie nga kati i dyti i banesës ku po punonte, ndërron jetë 51-vjeçari në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 në qytetin e Durrësit. Policia raporton se në lagjen numër. 14 të qytetit, 51-vjeçari me iniciale...

Video/ Plas sherri në Durrës, konfliktohen Vangjush Dako dhe Ferdinand Xhaferri

Procesi i zgjedhjeve në 25 prillit u cilësua si i qetë dhe i rregullt, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për procesin...

500 socialistë i bashkohen PD-së/ Basha: Bashkë për ndryshimin e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është rikthyer sot sërish në Durrës. Basha ka zhvilluar takim me 500 socialistë të zhgënjyer të cilët iu...

Dy kandidatët për deputet të PS-së konfliktohen me njëri-tjetrin (Emrat)

Dy kandidatë për deputet të Partisë Socialiste në Durrës janë konfliktuar fizikisht me njëri tjetrin. Sipas ‘FaxNews’, dy kandidatët e konfliktuar janë  dhe Erion...

Të fundit

Tiranë/ Foshnja 18 mujashe theu këmbën në çerdhe, nën hetim pronarja

Pronarja e një çerdheje në Tiranë është nën hetim pasi një foshnje 18-muajshe i është thyer këmba  gjatë qëndrimit në çerdhe. Sipas policisë, pronarja...

Kosovë, Zubin Potok / “Ishte me kallash në dorë dhe gjuajti mbi 30 plumba”

Udhëheqësi i grupit “Kosovo Mountain Club”, Adnan Beqiraj, ka rrëfyer për Gazetën Express për të shtënat me armë zjarri në zonën e Zubin Potokut,...

Dita e Europës/ Soreca me video-mesazh: Të kapërcejmë krizat së bashku!

“Të kapërcejmë krizat së bashku!”. Ky ka qenë kryemesazhi që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, dha sot në kuadër të Ditës...

Sunday Mail: I akuzuari për abuzim me fëmijët, lirohet pas 13 vitesh në Tiranë

Viktimat e abuzimit, shqiptarë, pranojnë se gënjyen. Pronari i shtëpisë së fëmijëve, David Brown, drejt fluturimit për në Britani. Robert Fairnie Një vullnetar bamirës u lirua...

Tragjedia te familja Haliti, familja ngre dyshime për mjekët: Reaguan vonë

Vonesa në kurim ka qenë fatale për pjestërët e familjes Haliti. “Mjekët më kanë thënë se isha shumë vonë, se kanë kaluar 24 orë....