E hënë, 28 Shtator, 2020
21 C
Tirana

KATEGORIA

Sport

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...

“Lojtar i nivelit tjetër”/ Neymar i përgjigjet futbollistit shqiptar pas komplimentit

Ylli i futbollit, Neymar ka rishpërndarë në Instagram postimin e futbollistit shqiptar, Valon Berisha. Ky i fundit u përball dje në fushë me yllin brazilian...

Juventus barazon me një lojtar më pak, CR7 mbetet mbreti i ajrit

Juventus ngeli me një lojtar më pak në minutën e 62-të të përballjes kundër Romës në kryeqytet. Mesfushori francez mori kartonin e dytë të verdhë,...

Një lojtar i infektuar tek ekipi i Serisë A para ndeshjes

Futbolli nuk po gjen qetësi, si pasojë e shtimit të rasteve me koronavirus. Lase Shone është bërë lojtari i dytë i Xhenoas i prekur...

Pamje të frikshme/Momenti kur Mavraj përplaset me portierin dhe bie pa ndjenja në fushë (VIDEO)

Ish-kapiteni i Kombëtares që është tërhequr nga kuqezinjtë, Mërgim Mavraj, për fat të keq ka pësuar një dëmtim gjatë sfidës së javës së dytë,...

Fejohet ylli i futbollit Mario Balotelli, kush është bukuroshja nga Siçilia

Mario Ballotelli i ka habitur të gjithë së fundmi, teksa ka pranuar se është në një lidhje. 30-vjeçari është lidhur me ish pjesëmarrësen e...

Pesë zëvendësimet /UEFA: Rregulli do të aplikohet edhe për sezonin 2020-2021

UEFA ka vendosur që ta lërë në fuqi rregullin e 5 zëvendësimeve brenda një takimi, edhe për sezonin 2020-2021. Komiteti Ekzekutiv e miratoi për fazën...

Ylli i Milanit rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi italian i futbollit, AC Milan, ka konfirmuar se Zllatan Ibrahimoviç ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Milan ka njoftuar se 38-vjeçari do të mungojë në...

Milani mund të kthejë legjendën që hoqi me zhurmë dhe polemika

Mediat italiane shkruajnë për një rikthim të mundshëm të Zvonimir Boban tek skuadra e Milanit. “Repubblica” shkruan për një paqe të mundshme midis Boban dhe...

Ngjarje e rëndë në Itali, vriten me thikë arbitri bashkë me bashkëshorten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Arbitri 33-vjeçar Daniele De Santis është vrarë me thikë së bashku me bashkëshorten e tij, Eleonora...

Të fundit

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...

Vorë/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie

Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga dy vëllezërit Kepi, njëri...

Pse presidencialet e 3 Nëntorit, do diktojnë të ardhmen e Amerikës dhe botës

Nga Michael Hirsh “Foreign Policy” Zgjidh precedentin tënd historik. Në secilin rast, në rrezik ishte lidershipi dhe mbijetesa e vetë republikës amerikane. Në vitin 1800...