E shtunë, 4 Prill, 2020
10 C
Tirana

KATEGORIA

Të Gjitha

Rama: Po shikojmë mundësinë e legalizimit të kanabisit

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e sotme se po shikon mundësinë, për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. Në një lidhje direkte...

Theu izolimin dhe udhëtoi drejt Gjermanisë, doktori i infektuar gjendet i pajetë

Një doktor i infektuar nga koronavirusi i cili refuzoi urdhrat e vetëizolimit, duke udhëtuar nga Londra në Gjermani është gjetur i vdekur në apartamentin...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID-19

Nga Mero Baze Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

“Na tregon arkivolët e Iranit”, Vasili: Rama tradhtoi shqiptarët në ditën më të vështirë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar kryeministrin Rama, teksa thotë se ai ka tradhtuar shqiptarët në ditën më të vështirë. Përmes një postimi në...

Mbi 270 mijë raste infektimi/ Sa viktima regjistron SHBA nga koronavirusi

Në vetëm pak ditë, SHBA është kthyer në vendin me numrin më të madh të rasteve me koronavirus. Deri më tani regjistrohen më shumë se...

“Do të numërojmë mijëra viktima nga koronavirusi”, paralajmërimi i kryeministrit suedez

Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven ka paralajmëruar qytetarët e tij, se duhet të përgatiten për mijëra viktima nga koronavirusi. Në një intervistë për gazetën suedeze,...

Luan Rama: Akti normativ për qiratë bie ndesh me kodin

Zv.kryetari i LSI-së, Luan Rama ka komentuar aktin normativ të qeverisë për shtyrjen e qirave për disa nga bizneset dhe qytetarët. Përmes një postimi në...

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në Kosovë

Ditën e sotme në Kosovë janë shënuar 6 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total në 132. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Franca shënon numrin më të madh të viktimave brenda 24 orëve

Teksa e gjithë vëmendja është te Italia dhe Spanja, Franca i ka habitur të gjithë teksa në dy ditët e fundit ka shënuar 2,475...

“Ngele duke na bo si Enveri”, Rama-qytetarit: Rri aty ku je e mos lëviz nga vendi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një komunikim përmes Facebook me qytetarët, ku foli në lidhje me çështjet më të diskutuara në ditët...

Të fundit

Rama: Po shikojmë mundësinë e legalizimit të kanabisit

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e sotme se po shikon mundësinë, për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. Në një lidhje direkte...

Theu izolimin dhe udhëtoi drejt Gjermanisë, doktori i infektuar gjendet i pajetë

Një doktor i infektuar nga koronavirusi i cili refuzoi urdhrat e vetëizolimit, duke udhëtuar nga Londra në Gjermani është gjetur i vdekur në apartamentin...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID-19

Nga Mero Baze Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

“Na tregon arkivolët e Iranit”, Vasili: Rama tradhtoi shqiptarët në ditën më të vështirë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar kryeministrin Rama, teksa thotë se ai ka tradhtuar shqiptarët në ditën më të vështirë. Përmes një postimi në...

Mbi 270 mijë raste infektimi/ Sa viktima regjistron SHBA nga koronavirusi

Në vetëm pak ditë, SHBA është kthyer në vendin me numrin më të madh të rasteve me koronavirus. Deri më tani regjistrohen më shumë se...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT