E premte, 14 Gusht, 2020
24 C
Tirana

KATEGORIA

Rajoni

“S’janë hequr masat kufizuese”, Qeveria Hoti bën sqarimin e njoftimit për hapjen e kufijve

Sot Qeveria e Kosovës njoftoi se do të hap kufijtë për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut, mirëpo nuk dha detaje për rregullat që...

Person i rrezikshëm, policia i nxjerr foton dhe kërkon ndihmën e qytetarëve

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur vendodhjen e shtetasit Cenë  (Avdyl) Isenaj, pasi akuzohet për “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje...

Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje

Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka vendosur hapjen e kufijve...

Koronavirusi i merr jetën infermieres shqiptare

Koronavirusi i ka marrë jetën një infermiereje nga Peja. Lajmin në fjalë e ka përcjellë deputeti Veton Berisha, i cili thotë se COVID-19 i...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Kosovë

Kosova ka regjistruar sot një rënie të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit në vend...

Alarmohen banorët e minoritetit turk, komandot greke rrethojnë fshatin e tyre

Forcat komando greke janë fotografuar duke kryer stërvitje me armatim të vërtetë, në fshatrat e banuara prej minoritetit turk në zonën e Ksanthit, në...

Vuçiç konfirmon prezencën e tij në takimin në Washington

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka konfirmuar prezencën e tij në takimin e 2 shtatorit në Washington me zyrtarët e Kosovës. Vuçiç theksoi se Serbia...

Haradinaj: Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës për arritjen e marrëveshjes me Serbinë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, është shprehur se Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës për arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë dhe njohje...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti konfirmon datën se kur do të zhvillohet takimi në Shtëpinë e Bardhë

Takimi mes zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet më 2 shtator në Washington. Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,...

“Më futi në dhomë dhe fiku dritën”, flet e reja që u ngacmua nga ish-ministri kosovar

E reja e cila u ngacmua seksualisht nga ish-ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Numan Baliq, ka dhënë më shumë detaje se si ka ndodhur...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...