E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

ilir meta

Presidenti Meta: Identiteti europian shqiptarëve i përcaktuar nga Skënderbeu

Presidenti i Republikës ka dalë me një mesazh në ditën ndërkombëtare të Europës. Në shkrimin e tij në facebook Presidenti Meta shprehet se identiteti europian...

Shkarkimi i Metës/ Reagon Presidenca: 25 prilli nuk ka përfunduar

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas mbledhjes së zhvilluar paraditen e sotme nga Komisioni Hetimor, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir...

Revanshi i shkarkimit dhe domosdoshmëria e dorëheqjes së Ilir Metës

Nga: Enton Abilekaj Kuvendi i cunguar e rimori fuqinë, për të nisur një proces të ri për Ilir Metën. Hera e dytë që 9 deputetë,...

Ngjela: Tre ngjarjet që tregojnë se po funksionon drejtësia, prisni dhe shikoni

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka renditur tre ngjarjet të cilat sipas tij, tregojnë se ka filluar lufta kundër korrupsionit në Shqipëri. Rihapja e çështjes...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Nga: Renato Çaushi Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta,...

Shkarkimi i Metës, mësohen 4 emrat e parë të Komisionit Hetimor

Për herë të dytë, mazhoranca do të ngrejë një Komision Hetimor për të shkarkuar nga detyra, Presidentin e Republikës Ilir Meta. Mësohet se në krye...

Refuzoi Komisionin e Ligjeve/ Presidenca zbardh axhendën e Metës

Komisioni i Ligjeve thirri ditën e sotme në seancë dëgjimore Presidentin e Republikës, Ilir Meta, për nismën e Partisë Socialiste për shkarkimin e tij,...

Meta: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor nuk është ndryshimi i kufijve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se qytetarët e Kosovës meritojnë sa më parë liberalizimin e vizave me Bashkimin Europian. Të njëjtin qëndrim i ka...

Pse i duhet shkuar deri në fund shkarkimit të Ilir Metës

Nga: Alfred Peza Ka një dilemë publike në rradhët e opozitarëve, të cilët ngaqë nuk janë në gjendje ta mbrojnë Ilir Metën nga procesi i...

Takimi në Tiranë/ Presidenti slloven: Ndryshimet e kufijve s’bëhen pa flijime

“E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime”. Kështu tha sot Presidenti i Republikës së Sllovenisë,...

Të fundit

Dita e Europës/ Soreca me video-mesazh: Të kapërcejmë krizat së bashku!

“Të kapërcejmë krizat së bashku!”. Ky ka qenë kryemesazhi që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, dha sot në kuadër të Ditës...

Sunday Mail: I akuzuari për abuzim me fëmijët, lirohet pas 13 vitesh në Tiranë

Viktimat e abuzimit, shqiptarë, pranojnë se gënjyen. Pronari i shtëpisë së fëmijëve, David Brown, drejt fluturimit për në Britani. Robert Fairnie Një vullnetar bamirës u lirua...

Tragjedia te familja Haliti, familja ngre dyshime për mjekët: Reaguan vonë

Vonesa në kurim ka qenë fatale për pjestërët e familjes Haliti. “Mjekët më kanë thënë se isha shumë vonë, se kanë kaluar 24 orë....

Tatuazh

Opinion nga Edmond Tupja /panorama.al/ U bënë vite, të paktën qysh prej shembjes së sistemit komunist në vendin tonë, që tatuazhet janë bërë një realitet...

Çfarë ndryshoi te Kodi Rrugor, ja penalizimet e reja

Ndryshimet e reja në “Kodin rrugor” kanë shtuar masat ndëshkuese për shoferët e “padisiplinuar”. I vetmi “përfitim” është ndryshimi i kalendarit për kolaudimin e...