E hënë, 28 Shtator, 2020
17 C
Tirana

KATEGORIA

Aktualitet

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Vorë/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie

Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga dy vëllezërit Kepi, njëri...

Bisedimet FMN-BSH: Ekonomia është goditur, bizneset dhe familjet shqiptare në vështirësi

Në dy javët e fundit përfaqësues të Bankës së Shqipërisë kanë zhvilluar bisedime të shumta e të larmishme me Misionin e FMN-së, në kuadrin...

Emrat/ 53 kandidatët që kualifikohen për organet drejtuese të KQZ

Ditën e sotme u zhvillua mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm Parlamentare ngritur me Vendimin nr. 50/2020 të Kuvendit për shqyrtimin dhe përzgjedhjen...

Ndahet nga jeta shkrimtarja dhe skenaristja e njohur

Shkrimtarja e njohur e librave për fëmijë dhe skenaristja Shpresa Vreto, ka ndërruar jetë pasditen e sotme në moshën 76-vjeçare. Vreto ka bërë disa skenarë...

BE financon me 35,5 milionë euro rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës. Sipas BE, ky financim do të nxisë bizneset në dy qytetet më të...

Covid-19: 4 mësues rezultojnë pozitivë në qarkun e Korçës

Covid-19 nuk ndalet në vendin tonë, teksa me rihapjen e shkollave, janë shtuar rastet në rradhët e mësuesve. Një çift bashkëshortësh në Korçë janë infektuar...

Familjarët e komisarit të vrarë, Artan Cukut padisin Policinë e Shtetit: “Kërkojmë drejtësi”

Familjarët e komisarit të Vlorës Artan Cuku, kanë paditur në Gjykatën Administrative Policinë e Shtetit, pasi kërkojnë dëmshpërblim material dhe moral, si dhe drejtësi,...

Publikohet bilanci/ Ja si paraqitet situata nga pandemia në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

“Të presim të na bashkohesh sa më parë”, Manastirliu tregon çfarë po ndodh me Silva Binon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka uruar shërim të shpejtë Silva Binos, e cila tashmë është nën kujdesin e kolegëve të saj, pas...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...