E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...

Frika nga infektimet/ Ministria: Ja si duhet t’i hamë vaktet ushqimore

Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët që të konsumojnë vaktet ushqimore në distancë nga të afërmit dhe familjarët. Në udhëzuesin e shpërndarë nga MSH, tregohet niveli...

“Gjobat”, Lleshaj zbulon për çfarë do të përdoren të ardhurat

Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Sigurisë, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zbuloi se gjobat që janë vendosur për maskat, do të përdoren...

Frika nga pandemia, shqiptarët shtojnë kursimet

Depozitat bankare shënuan një tjetër rritje të ndjeshme për muajin shtator, duke vijuar një tendencë të qëndrueshme kursimi, që është konstatuar që pas fillimit...

Rama: S’ia kam fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek

Një ditë pasi kryedemokrati Basha akuzoi se në Durrës mungojnë tamponët, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit shprehet se personi...

Pa skaner e pa bombola oksigjeni, ja çfarë po ndodh brenda Infektivit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka denoncuar situatën në spitalet Covid, që sipas tij janë lënë në kushte mesjetare. Spahia shprehet se në...

“Një raft farmacie për temperaturën 38⁰”/Mjeku publikon skandalin

Eksperti i Shëndetit Publik, mjeku Erion Dasho, ka denoncuar një rast ku është abuzuar me një qytetar pasi kishte shfaqur temperaturë 38 gradë. Kaq...

Spitalet në Greqi në kolaps, s’ka më shtretër për pacientët e infektuar

Greqia është nën një shtetrrethim të pjesshëm, ku vendi mbyllet nga mesnata deri në orën 5 të mëngjesit. Aktualisht spitalet janë të tejmbushur me...

Koronavirusi në Spanjë: Mbi 23 mijë raste të reja në 24 orë

Situata e pandemisë Covid-19, është në nivele alarmante në Spanjë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar një rekord të ri ditor me 23,580 raste në 24...

‘Armiku është virusi’, Manastirliu: Politikanët të heshtin, të flasin ekspertët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep mesazhin se duhet që të jemi të bashkuar në këto momente kur virusi përcjell rrezikshmëri. Manastirliu thekson se të...

Të fundit

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...