E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Refuzoi vaksinën, humb jetën ish-kampioni i kikboksit

Kampioni i kikboksit Frederic Sinistra, ka vdekur nga komplikimet me Covid pasi u largua nga spitali.

“The Sun” raporton se 41-vjeçari vdiq në shtëpinë e tij në Ciney, Belgjikë, pasi vendosi ta trajtonte vetë “virusin” në banesë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fred sinistra (@fred_sinistra)

Kampioni i botës tre herë, i cili u detyrua të merrte ndihmë mjekësore nga trajneri i tij në nëntor, ndau fotografi të tij në një shtrat spitali në kujdesin intensiv, duke marrë frymë përmes një tubi oksigjeni.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fred sinistra (@fred_sinistra)

Pas largimit nga spitali, Frederic Sinistra thuhet se e trajtoi veten me oksigjen në shtëpi. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka përcjellë partnerja e tij, në një postim në Facebook.

“Nga thellësia e zemrës sime ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen tuaj, dhe të gjitha homazhet tuaja të mrekullueshme për bashkëshortin tim”, ka shkruar ajo. “Burri im ishte një burrë bujar, me zemër të madhe, i cili donte të ndihmonte të tjerët pa marrë parasysh çfarë”.

Burimi i lajmit: FOX SPORTS. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...