E premte, 30 Tetor, 2020
16 C
Tirana

KATEGORIA

Kuriozitete

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...

Italiania që ndihmoi mbi 600 gra të vrisnin burrat e tyre përmes helmimit

Ajo është vrasësja seriale më e suksesshme në histori. Xhulia Tofana vrau qindra burra në Italinë e shekullit XVII-të, kur e shndërroi në një...

Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit është i mundur, por jo i shpeshtë

Transmetimi i koronavirusit, përmes grimcave të vogla me Covid-19 të mbetura pezull në ajër në mjedise të mbyllura, a mund të jetë një nga...

Zdrukthtarët po përdorin teknikat mesjetare për restaurimin e Notre Dame

Parisi ka disa vende të famshme që vlerësohen shumë nga turistët dhe qytetarët - Luvri, Harku i Triumfit dhe natyrisht, katedralja e Notre Dame,...

Sa përqind të trurit përdorim realisht

Me shumë gjasa mund të keni dëgjuar që ne njerëzit përdorim vetëm 10 për qind të trurit tonë. Këtë mund ta keni dëgjuar nga...

Mësoheshin se si të vrisnin veten/Detaje nga jeta e pilotëve në Japoni

Fjala japoneze “kamikaze”, do të thotë “erë hyjnore”. Ajo i referohet stuhisë që e shpëtoi diku Japoninë nga flota e madh mongole e Kublai...

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

Shkencëtarët: Të dhëna të reja për ujë në Hënë

Për një kohë të gjatë Hëna konsiderohej si e thatë. Por shkencëtarët në provat e magmës, të sjella në Tokë prej astronautëve, zbuluan molekulat...

Pse syzet e diellit u përdorën në fillim nga gjykatësit në Kinë

Syzet e diellit, janë sot një pjesë kryesore e garderobës sonë. Por ato nuk janë përdorur gjithmonë për të mbrojtur sytë nga dielli, apo...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

Të fundit

Frika nga pandemia, shqiptarët shtojnë kursimet

Depozitat bankare shënuan një tjetër rritje të ndjeshme për muajin shtator, duke vijuar një tendencë të qëndrueshme kursimi, që është konstatuar që pas fillimit...

Rama: S’ia kam fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek

Një ditë pasi kryedemokrati Basha akuzoi se në Durrës mungojnë tamponët, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit shprehet se personi...

Pa skaner e pa bombola oksigjeni, ja çfarë po ndodh brenda Infektivit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka denoncuar situatën në spitalet Covid, që sipas tij janë lënë në kushte mesjetare. Spahia shprehet se në...

“Një raft farmacie për temperaturën 38⁰”/Mjeku publikon skandalin

Eksperti i Shëndetit Publik, mjeku Erion Dasho, ka denoncuar një rast ku është abuzuar me një qytetar pasi kishte shfaqur temperaturë 38 gradë. Kaq...

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...