E enjte, 1 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

termeti

Krujë: 10 muaj pas tërmetit në çadër, i moshuari invalid: Dua një shtëpi sa të fus kokën

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t'u akomoduar diku tjetër, u...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

FMN: Këtë vit, ekonomia shqiptare pritet të tkurret në 7,5%

Fondi Monetar Ndërkombetar (FMN) në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të...

Bizneset e drejtuara nga gratë në Shqipëri u dëmtuan rëndë nga tërmetet dhe pandemia

Në Shqipëri, dy tërmetet e vjeshtës së kaluar dhe pandemia Covid-19 kanë dëmtuar ndjeshëm edhe sipërmarrjet e drejtuara nga gratë. Sipas një studimi të shoqatës...

E vendosi vetë tullën e parë/ Rama bën premtimin e madh: 850 shtëpi do ndërtohen nga e para (VIDEO)

Kryeministri Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, kanë qenë në Dajt ku dhe inspektuan nga afër punimet për rindërtimin e banesave të dëmtuara...

Qytetari kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, pa përkrahje nga shteti

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Shqipëria zgjohet nga lëkundje të forta tërmeti/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes, ka dhënë informacion zyrtar lidhur me tërmetin që ka goditur vendin pak minuta pas mesnatës. Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se tërmeti...

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama ka një mesazh për të gjithë shqiptarët (VIDEO)

Sot bëhet një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku shqiptarët përjetuan mankthin më të madh. Kryeministri Edi Rama ka kujtuar këtë ditë, duke...

Tronditet sërish Greqia, lëkundje tërmeti

Pak minuta më parë Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet. Ai ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës Richter. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet...

“Ky është dimri i dytë pa shtëpi”, denoncimi i qytetarit të dëmtuar nga tërmeti

Ali Uka, banor i Mamurrasit, i cili ka mbetur pa shtëpi si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, thotë se nuk ka marrë asnjë...

Të fundit

Basha sfidon publikisht Ramën: Deri më 25 prill e pres në debat

Kreu i opozitës Lulzim Basha në Çim Peka Live ka sfiduar kreun e qeverisë, Edi Rama duke e ftuar në debat. Ai tha se debatin...

Europa League: Mbyllet rrugëtimi i Tiranës, Young Boys fiton me lehtësi

Rrugëtimi i Tiranës në Evropë merr fund në Zvicër. Bardheblutë e Emanuel Egbo, janë mposhtur ne “Play-Off”-in e Ligës së Europës nga Jang Bojsi me...

BERZH: Ekonomia e Shqipërisë në 2020, do bjerë në -9%, e Kosovës -5%

Banka europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) vlerëson se ekonomia shqiptare do të bjerë në -9 përqind në 2020. Shqipëria dhe Mali i Zi,...

”E quajti shalqi me provë”, Basha i përgjigjet Ramës

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama e quajti liderin e opozitës Lulzim Basha, si shalqi me prove dhe i pangrënshëm. Në Çim Peka Live,...

Murrizi: Nëse mazhoranca shkel listat, do ankimoj në Kushtetuese

Deputeti Myslim Murrizi, tha se nëse mazhoranca shkel kushtetutën dhe shkel hapjen e listave, ai do ta ankimojë në Gjykatën Kushtetuese. “Nëse mazhoranca shkel kushtetutën...