E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

termeti

FMN: Këtë vit, ekonomia shqiptare pritet të tkurret në 7,5%

Fondi Monetar Ndërkombetar (FMN) në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të...

Bizneset e drejtuara nga gratë në Shqipëri u dëmtuan rëndë nga tërmetet dhe pandemia

Në Shqipëri, dy tërmetet e vjeshtës së kaluar dhe pandemia Covid-19 kanë dëmtuar ndjeshëm edhe sipërmarrjet e drejtuara nga gratë. Sipas një studimi të shoqatës...

E vendosi vetë tullën e parë/ Rama bën premtimin e madh: 850 shtëpi do ndërtohen nga e para (VIDEO)

Kryeministri Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, kanë qenë në Dajt ku dhe inspektuan nga afër punimet për rindërtimin e banesave të dëmtuara...

Qytetari kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, pa përkrahje nga shteti

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Shqipëria zgjohet nga lëkundje të forta tërmeti/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes, ka dhënë informacion zyrtar lidhur me tërmetin që ka goditur vendin pak minuta pas mesnatës. Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se tërmeti...

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama ka një mesazh për të gjithë shqiptarët (VIDEO)

Sot bëhet një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku shqiptarët përjetuan mankthin më të madh. Kryeministri Edi Rama ka kujtuar këtë ditë, duke...

Tronditet sërish Greqia, lëkundje tërmeti

Pak minuta më parë Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet. Ai ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës Richter. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet...

“Ky është dimri i dytë pa shtëpi”, denoncimi i qytetarit të dëmtuar nga tërmeti

Ali Uka, banor i Mamurrasit, i cili ka mbetur pa shtëpi si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, thotë se nuk ka marrë asnjë...

“Prej rrënojave të tragjedisë, po lind një jetë e re”, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me anë të pamjeve, të disa nga kantiereve të rindërtimit të banesave të shkatërruara nga tërmeti i...

“Tullë pas tulle e mur pas muri”, Rama jep lajmin e mirë 

Pas takimit 'kokë më kokë' me Metën, kreu i qeverisë i është rikthyer agjendës së tij të ngjeshur. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...