E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

VIDEO/ Lëkundje tërmeti në Turqi, njerëzit dalin të tmerruar nga marketet

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka shkaktuar panik në Turqi. Pamjet që janë shpërndarë në media, tregojnë frikën e qytetarëve të cilët vrapojnë për të dalë jashtë ambienteve. Tërmeti u ndje në orën 11: 44 në rrethin Ergani të Turqisë.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar dhe dëme materiale. Sipas informacionit në faqen e internetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti u përcaktua të jetë në një thellësi prej 13.80 kilometrash.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...