E diel, 9 Gusht, 2020
34 C
Tirana

KATEGORIA

Stil

Pse Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha kohërave

Perfeksioni i portretit të saj është shpjeguar nga një kirurg profesionist, i cili ka studiuar raportin e artë dhe ideal të bukurisë dhe harmonisë...

Theu izolimin një ditë përpara se ta përfundonte, i riu gjobitet me 5 mijë dollarë

Një 20-vjeçar nga Australia është gjobitur me 5 mijë dollarë, pasi u kap në përpjekje për t’u larguar nga karantina, një ditë para përfundimit...

E sëmurë prej ditësh, këngëtarja shqiptare do t’i nënshtrohet një operacioni

Prej ditësh tashmë, këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, nuk ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Këtë e ka treguar ajo vetë, përmes postimeve të...

Historia e çuditshme e kimikateve që e shkaktuan shpërthimin në Bejrut

Mijëra tonë nitrat amoniumi, që besohet të kenë shkaktuar shpërthimin e fuqishëm në Bejrut të martën e kaluar u bënë temë diskutimi në mediat...

Parashikimi i motit, 9 gusht 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, parashikohen reshje...

Çrregullimet e personalitetit: Çfarë janë, cilat janë simptomat dhe si trajtohen

Çfarë është çrregullimi i personalitetit? Çrregullimet e personalitetit janë një grup i kushteve të shëndetit mendor që karakterizohen nga modele të pashëndetshme dhe të rrezikshme...

Mediat spanjolle: Messi ‘imun’ ndaj virusit, fle në dyshek anti-koronavirus

E përditshmja spanjolle, ‘El Mundo Deportivo’, shkruan se futbollisti Lionel Messi ka blerë një dyshek anti-covid për t’u mbrojtur nga infektimi. Sipas medias spanjolle, dysheku...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

Vijojnë të jenë prezente reshjet e shiut, parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me...

Shqiptari i vë zjarrin shtëpisë, gjatë propozimit romantik për martesë

Një shqiptar që jeton në Britaninë e Madhe i ka vënë zjarrin shtëpisë, në përpjekje për t’i bërë një propozim sa më romantik të...

Të fundit

Kosovë/ Sërish numër i lartë i viktimave nga pandemia

Kosova nuk ka shënuar ndonjë përmirësim në numrin e rasteve të reja me koronavirus dhe viktimave. Gjatë 24 orëve të fundit, Kosova ka shënuar 188...

SHBA do të ulë në nivelin më të ulët historik numrin e trupave në Afganistan

Shtetet e Bashkuara do të ulin nën 5000 numrin e trupave në Afganistan brenda fundit të muajit nëntor të këtij viti, tha Sekretari Amerikan...

FOTO/ U arrestua nga policia, ja kush është autori i atentatit në hotelin në Tushemisht

Policia njoftoi më herët ditën e sotme se kishte arrestuar një nga autorët e ngjarjes së djeshme në hotel “Voloreka” në Pogradec. Bëhet me dije...

Shkelën rregullat/ Arrestohen 6 persona në Lezhë, 32 të tjerëve iu hiqet patenta

Policia e Lezhës njofton se ka arrestuar gjashtë persona për shkak se kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Përmes një deklarate për shtyp, policia sqaroi...

Situata nga pandemia/ Spahia: 10 pyetje për kryeministrin dhe ministren e Shëndetësisë!

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, i ka drejtuar 10 pyetje kryeministrit Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lidhur me situatën e pandemisë. Pyetjet janë...