E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

tirane

Aksident në Tiranë, automjeti përplas 15-vjeçarin

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme rreth orës 20:40, në zonën e Tufinës, në Tiranë. Sipas policisë, mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka aksidentuar...

Atentati në Tushemisht, arrestohet në Tiranë një person i shpallur në kërkim

Policia ka arrestuar sot në Tiranë një prej personave të shpallur në kërkim, lidhur me sulmin me armë në parkingun e hotel “Volorekës”. Bëhet me...

Policia bën “namin” me gjoba, bllokon 35 leje drejtimi në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 35 leje drejtimi. Gjatë kontrolleve me radar, janë konstatuar shpejtësi...

Policia e Tiranës arreston 5 persona, ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës njofton se së fundmi 5 persona kanë përfunduar në pranga. Bëhet fjalë për dy shtetas të cilët ishin shpallur në kërkim kombëtar...

Rritet popullsia në Tiranë dhe Durrës, reduktohet Gjirokastra dhe Dibra

Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit,...

VIDEO/ Objekte të çuditshme fluturojnë mbi rrethinat e Tiranës

“Tiranatoday.al” ka bërë publike së fundmi disa pamje të rralla, ku shfaqen në ajër objekte të çuditshme. Siç mund ta shikoni edhe në videot e...

Tiranë/ 55-vjeçari bie nga lartësia e pallatit ku po punonte

Një 55-vjeçar ka rënë nga një pallat në ndërtim, në Tiranë. Burimet paraprake njoftojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:35, në rrugën “Hoxha...

Pandemia/ 3 “vatrat e nxehta” në Tiranë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zhvilloi më herët një takim me epidemiologët, të cilët gjenden në terren prej 5 muajsh në gjurmim të të...

Të shtëna me armë zjarri në resortin luksoz në Tiranë, policia vë në pranga 26-vjeçarin

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e djeshme, ku pati të shtëna me armë në parkingun e një kompleksi në fshatin Qehaj. Në pranga ka...

Tiranë/ Gjendet i pajetë një 37-vjeçar

Mëngjesi i sotëm ka qenë tronditës për Shqipërinë, pasi në pak orë janë regjistruar tre vrasje. Ndërkohë së fundmi është gjetur një trup i pajetë...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...