E hënë, 30 Mars, 2020
21 C
Tirana

KATEGORIA

Politikë

“Jeni krenaria jonë”, Ministrja e Shëndetësisë tregon ku do shërbejnë mjekët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se ku do të shërbejnë mjekët e infermierët, të cilët do ti gjenden pranë popullit italian. Në këto...

Kur do dalim nga izolimi? Rama thirrje qytetarëve: Bëni rezistencë

Teksa shumë qytetarë janë dorëzuar nga kjo situatë nga izolimi, kryeministri Rama ka dalë me një tjetër thirrje. Ai iu kërkon qytetarëve kudo ndodhen...

Rama për “La Stampa”: Virusi nuk ka nevojë për viza, s’mund të hidhet në det

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur italiane “La Stampa”, ku ka folur në lidhje me dërgimin e mjekëve dhe...

Italiani i prekur nga gjesti i shqiptarëve, interpreton himnin e Shqipërisë (VIDEO)

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një video shumë prekëse, ku pratagonist është një shtetas italian, i cili interpreton me instrument...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

VIDEO/Salianji “thumbon” Ramën, rendit koncesionet me vlerë milionëshe

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka thumbuar kryeministrin Rama në lidhje me koncesionet që kushtojnë miliona euro. Përmes një videoje të postuar në Facebook, Salianji rendit...

“Italia po paguan një çmim shumë të lartë”/Meta: Pandemia, rrezik i përbashkët

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar në Evropë, që nga shpërthimi i koronavirusit. Në një intervistë për...

Dërgimi i mjekëve dhe infermierëve në Itali/Salvini telefonon Ramën

Ish zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini, thotë se ka telefonuar kryeministrin Rama në lidhje me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali. Përmes...

30 mjekë dhe infermierë në Itali/Ngjela: Nuk flitet për sakrificë, ata do të paguhen

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar në lidhje me reagimet e atyre, që kanë qenë kundër dërgimit të 30 mjekëve dhe infermierëve në...

Bardhi akuza për korrupsion ndaj Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi së fundmi ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Teksa ka publikuar në...

Të fundit

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngrihet para selisë së NATO-s

Ditën e sotme është mbajtur në selinë e NATO-s në Bruksel, ceremonia e ngritjes së flamurit të Maqedonisë së Veriut. I pranishëm në këtë ceremoni...

Koronavirusi në Shqipëri/ Pipero rrëfen se pse kjo javë është vendimtare

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, teksa theksoi se kjo javë pritet të jetë vendimtare. Sipas Piperos pikërisht...

“E ndjeja detyrim”/ Mjekja shqiptare: Mezi pres të fillojmë punën

Anestezistja Alma Neco është pjesë e ekipit mjekësor që u drejtua drejt Italisë, për t’i ardhur në ndihmë vendit fqinj. Ajo u rrëfye se...

Koronavirusi/Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve

Koronavirusi ka bërë që vendet e Evropës dhe jo vetëm të mbyllin kufijtë dhe të izolohen. Por duket se ky nuk është rasti me Suedinë,...

Ambasada Shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e bllokuar në Greqi

Për shkak të koronavirusit, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë e tyre dhe kanë ndaluar qarkullimin, ndërkohë ka ende shqiptarë që kanë mbetur nëpër botë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT