E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

sali berisha

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria thërret si dëshmitar Sali Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në procesin gjyqësor ndaj ish-truprojës së tij, Izet Haxhisë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Mësohet...

Braçe ironizon Bashën: Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard

Zëvendës kryeministri Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike, se ish-kryeministri Sali Berisha mund ta caktojë vetë zonën...

Një përgjigjie për sharlatanin Sali Berisha, me të cilin do takohemi në gjykatë

Nga: Myslim Pashaj Njëmbëdhjetë vjet më parë, si ky shtator, Sali Berisha kalonte truprojen e nderit me një krenari triumfuese përulëse në krahë të kryeministrit...

“Meta jep dorëheqjen në 26 prill”, Kreshnik Spahiu nxjerr emrin e politikanit që do të marrë postin e presidentit

Pas lajmit që bëri xhiron e rrjetit se më 26 prill 2021, Ilir Meta do të japë dorëheqjen nga posti i presidentit dhe do...

Berisha: Greqia njoftoi Bashën dhe Ramën para vendimit për t’u zgjeruar me 12 milje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të kreut të qeverisë, Edi Rama, lidhur me çështjen e detit me Greqinë. Rama tha më herët se...

Çështja e detit/ Berisha i përgjigjet Ramës: Nuk kam falur asnjë milje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas akuzave të kreut të qeverisë për çështjen e detit me Greqinë. Në një intervistë për Syri Tv, Berisha u...

“Askush s’mund të ndalojë surprizat, edhe pak durim”/ Paralajmërimi i biznesmenit Ndroqi, pas sms-së së zyrtarit të Ministrisë së Brendshme

Një ditë më parë, ish-kryeministri Berisha ka bërë publik denoncimin e qytetarit digjital, ku tregonte se kërkohet sekuestrimi i arkivit dhe serverit të televizionit...

FOTO/ Berisha: Xhaçka nga Kakavija kthehet në hotelin me pesë yje në Himarë

Ish-kryeministri, Sali Berisha, shprehet se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shkuar me pushime në jug menjëherë pas vizitës në Kakavijë. Ai ka postuar dy...

Berisha boshatisi Presidencën më 1997, mori në shtëpi qilimin e ardhur peshqesh nga mbreti saudit

Ka qenë proverbiale në atë kohë boshatisja e Presidencës nga ana e titullarit të këtij institucioni Sali Berisha, pas humbjes katastrofike të PD në...

Të fundit

Studimi i fundit/ Kush e ka kaluar këtë sëmundje nuk rrezikohet nga C*vid-19

Universiteti i Karolinës ka dalë në përfundimin se të mbijetuarit e etheve tropikale, rrezikohen shumë pak prej koronavirusit. Sipas këtij studimi, antitrupat që krijohen pas...

Ministrja Denaj zbulon sa do jetë paga e mjekëve

Ministrja e Ekonomisë dhe e Financave, Anila Denaj, është shprehur se me rishikimin e buxhetit do të rriten pagat për mjekët dhe infermierët. Në një...

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Rritja e pagave të mjekëve e infermierëve, Denaj tregon se kur do të kalojë vendimi

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, ka deklaruar se rritja e pagës së mjekëve dhe infermierëve do të bëhet në masën 40%. E ftuar...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...