E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

KATEGORIA

Ekonomi

Rindërtimi dhe pandemia/ FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Ecuria javore e kursit të këmbimit

Monedha europiane ka regjistruar një javë relativisht të qëndrueshme por më një rënie të lehtë që nga dita e hënë duke e mbyllur ditën...

Viti nis me rritjen e çmimeve të cigareve, miellit dhe vajit

Viti i ri 2021 nisi me rritjen e çmimeve të cigareve, miellit dhe vajit në pikat e pakicës në vend. Çmimet e paketave të...

Shtrenjtohen monedhat e huaja, veç euros që vijon të shënojë rënie

Në tregun valutor vendas, monedhat e huaja kanë njohur të gjithë rritje përballë lekut shqiptar. Përjashtim bën vetëm monedha europiane që vijon të njohë një...

Shpërthen biznesmeni: Në 2013-ën votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste

Biznesmeni i njohur, Nikollaq Neranxi ka hedhur akuza ndaj qeverisë shqiptare, duke u shprehur se ka vendosur një taksë komuniste, duke iu referuar asaj...

Taksat, Denaj: 97% e shqiptarëve paguajnë më pak se më parë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha se 97% e shqiptarëve paguajnë më pak taksa se 7 vite më parë. Sipas saj, kjo pjesë...

Dollari dhe euro tregtohen më lirë, shtrenjtohen paundi dhe franga  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 100.8 lekë dhe shitet me 102.2 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka...

Euro dhe paundi nisin javën me rënie, nuk ndryshon dollari dhe franga

Këtë të hënë, dollari ka pësuar një vlerë të njëjtë krahasuar me javën e kaluar, duke u blerë në treg me 101.2 lekë dhe...

Forcohen paundi britanik dhe dollari amerikan, euro humbet pikë

Këtë të premte, monedha europiane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës duke u blerë këtë mëngjes me 123.3 lekë dhe duke u...

Forcohen ndjeshëm euro dhe dollari amerikan, paundi nuk luhatet

Monedha europiane ka regjistruar një rritje prej 0.2 pikë nga dita e djeshme duke u blerë këtë mëngjes me 123.4 lekë dhe duke u...

Të fundit

Marrëveshja e qeverisë me Pfizer, Murrizi zbardh çmimin e vaksinës anti-co*id

Kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka zbuluar detajet e marrëveshjes sekrete që qeveria shqiptare ka nënshkruar me Pfizer. Murrizi shprehet se pas...

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...