E martë, 25 Janar, 2022
0.5 C
Tirana

Etiketa

moti

Acari pushton vendin, nesër temperatura në -11 °C

Sot (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26) ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi...

Bëni kujdes, vazhdon i ftohti polar në Shqipëri! Temperatura në -9°C

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh, duke sjellë mot me diell por shumë të ftohtë. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

I ftohti polar godet Shqipërinë, ja kur do jetë dita më e acartë në vend

Situata meteorologjike ditët e ardhshme parashikohet e veçantë, pasi në të gjithë rajonin do të zbresin masat e ftohta e të acarta polare, të...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

Moti plot surpriza për sot, temperatura nga -7°C deri në 13°C

Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të theksuara kthjellimet do jenë në zonat malore dhe luginat e...

Reshje shiu dhe bore, si pritet të jetë moti gjatë kësaj jave

Kjo javë do të sjellë ndryshueshmëri në situatën meteorologjike. Dita e sotme do të ketë mot me kthjellime e vranësira deri të dendura, të...

“Zbutet” moti, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh, duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Çfarë surprizash na rezervon moti këtë fundjavë

Vendi gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Përgjithësisht moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta...

Temperaturat zbresin në -8°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh, duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Të fundit

FSHF regjistroi Veliajn/ Rama: I neveris përgjimet e bisedave!

Kryeministri Rama ka shuar heshtjen sa i takon një debati të fortë që ka ndodhur në orët e fundit pas publikimit të audio-përgjimit nga...

Në Turqi, qytetarët në radhë për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Pavarësisht motit me borë në Bursa, qytetarët krijuan radhë të gjata para kioskave të bukës BESAŞ për të blerë bukë të lirë. Qytetarët në rrethin...

Futet me thikë në dorë për të grabitur argjendarinë, pranga 35-vjeçarit

Blutë e Durrësit kanë arrestuar në flagrancë një 35-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një argjendari në qytetin bregdetar. Në pranga ka rënë shtetasi...

Acari pushton vendin, nesër temperatura në -11 °C

Sot (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26) ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi...

Xhef Bezos synon të ndalë plakjen e njeriut

Nga: Daniel M. Davis Xhef Bezos ka nisur një mision për të mposhtur plakjen e njeriut. Ai sapo ka angazhuar shkencëtarin Hal Barron nga “GlaxoSmithKline”për...