E hënë, 1 Qershor, 2020
20 C
Tirana

KATEGORIA

W-Instant

Mbledhje në SPAK/ Altin Dumani emërohet zëvendës drejtues

SPAK cakton emrat e prokurorëve që do drejtojnë sektorët e Prokurorisë së Posaçme. Gjatë një mbledhje të prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, u diskutuan...

Protestat në SHBA, tensionohet keq situata

Protestat paqësore u shndërruan në plaçkitje, vënie zjarri dhe dhunë në të gjithë Shtetet e Bashkuara pas vdekjes së George Floyd-it ndërsa ishte në...

Keni plane për të shkuar nesër në plazh? Moti ka rezervuar sërish surpriza

Sot pasdite (e hënë, dt. 01) dhe nesër (e martë, dt. 02), priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Ekspertët e Shëndetit, të shqetësuar: Masat anti-Covid po lehtësohen para kohe

Ekspertët e Shëndetit nga e gjithë bota janë shprehur të shqetësuar rreth faktit që masat anti-Covid po lehtësohen para kohe. Ata theksojnë se masat shtrënguese...

E rëndë/ Vëllai i minorenes së abuzuar: Rojen e kemi komshi, historia ka nisur kur ishte 12 vjeçe

Abuzimi me të miturën, ka marrë një tjetër rrjedhë. I vëllai i saj ka treguar tërë ngjarjen, ndërsa abuzuesi është komshi me ta. Kërcënimet...

Këshilli Politik s’arriti një marrëveshje, Vasili: Ja kush nxori pengesa

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore mbrëmjen e kaluar nuk mundi që të arrinte një marrëveshje. Ndërkohë sot, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një intervistë...

“S’jam në Francë”, Rama reagon për akuzat dhe Zgjedhoren

Pas akuzave të PD-së për fluturimet me charter për në Francë, një reagim është përcjellë nga kryeministri Rama. Ai hedh poshtë zërat që flasin...

Kryeministri armen dhe familja e tij infektohen me koronavirus

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian, dhe katër anëtarë të familjes së tij kanë dalë pozitivë në testet për koronavirus. "Fatkeqësisht, rezultatet e testeve tona janë...

Presion për Reformën Zgjedhore/ Tre ambasadorë në zyrën e Bashës, çfarë do ndodhë sot në orën 15:00

Ambasadorët e huaj në Tiranë, janë vënë në lëvizje për të detyruar palët të mbyllin Reformën Zgjedhore, sikundër kanë premtuar më herët. Ambasadorët e...

Të fundit

Mbledhje në SPAK/ Altin Dumani emërohet zëvendës drejtues

SPAK cakton emrat e prokurorëve që do drejtojnë sektorët e Prokurorisë së Posaçme. Gjatë një mbledhje të prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, u diskutuan...

Protestat në SHBA, tensionohet keq situata

Protestat paqësore u shndërruan në plaçkitje, vënie zjarri dhe dhunë në të gjithë Shtetet e Bashkuara pas vdekjes së George Floyd-it ndërsa ishte në...

Keni plane për të shkuar nesër në plazh? Moti ka rezervuar sërish surpriza

Sot pasdite (e hënë, dt. 01) dhe nesër (e martë, dt. 02), priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Ekspertët e Shëndetit, të shqetësuar: Masat anti-Covid po lehtësohen para kohe

Ekspertët e Shëndetit nga e gjithë bota janë shprehur të shqetësuar rreth faktit që masat anti-Covid po lehtësohen para kohe. Ata theksojnë se masat shtrënguese...
WhatsApp KONTAKTO TT