E mërkurë, 3 Qershor, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

kosove

LDK pas votimit të Qeverisë Hoti: Na priftë e mbara

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në Kuvend, në krye me Avdullah Hotin kryeministër. Në llogarinë zyrtare në Facebook, LDK...

Ja kush është deputeti i LDK-së që nuk votoi Qeverinë Hoti

Fatmir Rexhepi ka qenë deputeti i vetëm në sallën e Kuvendit, i cili nuk e ka votuar Qeverinë Hoti. Ai ka abstenuar në votimin...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Thaçi: Një ditë e rëndësishme për demokracinë dhe qytetarët e vendit

Presidenti Hashim Thaçi ka përgëzuar deputetët e Kuvendit të Kosovës, për votimin e qeverisë së re. Në një postimi në Facebook, ai ka shkruar...

Kosovë/ Miratohet qeveria e re me Hotin si kryeministër

Kuvendi në Kosovë miraton me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim për Qeverinë Hoti. Avdullah Hotit iu hap rruga për formimin e Qeverisë...

Hoti prezanton emrat e qeverisë së re të Kosovës

Kosova po mban sot një seancë të jashtëzakonshme plenare, ku pritet të votohet qeveria e re, me në krye Avdullah Hotin. Gjatë fjalës së tij...

Avdullah Hoti paraqet programin, jep premtimin si kryeministër i ardhshëm i Kosovës

Kuvendi i Kosovës po mban seancën për votimin e qeverisë së re, me kryeministër Avdullah Hotin, nga radhët e LDK-së. Kryeministri i ardhshëm i Kosovës,...

Mund të jetë dita e fundit si kryeministër, Kurti shkarkon një tjetër bord

Qeveria në detyrë ka shkarkuar Bordin e drejtorëve të ndërmarrjes publike KRU “Mitrovica” dhe ka emëruar Bordin e ri. “Në rend të ditës në këtë...

Ministrat e LDK-së bojkotojnë mbledhjen e qeverisë Kurti

Qeveria ende në detyrë e Kosovës po mban një mbledhje një orë para se në Kuvend të votohet Qeveria Hoti. Në sallën e mbledhjeve të...

Haki Rugova: Sot votohet Qeveria Hoti

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Haki Rugova, ka deklaruar se sot në Kuvendin e Kosovës do të votohet Qeveria Hoti. Në një prononcim për...

Të fundit

LDK pas votimit të Qeverisë Hoti: Na priftë e mbara

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në Kuvend, në krye me Avdullah Hotin kryeministër. Në llogarinë zyrtare në Facebook, LDK...

“Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti”, ambasada amerikane uron formimin e qeverisë së re

Pas votimit të qeverisë Hoti, ka ardhur edhe reagimi i ambasadës amerikane në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, ambasada uron formimin e qeverisë së...

Ja kush është deputeti i LDK-së që nuk votoi Qeverinë Hoti

Fatmir Rexhepi ka qenë deputeti i vetëm në sallën e Kuvendit, i cili nuk e ka votuar Qeverinë Hoti. Ai ka abstenuar në votimin...

Rasti i George Floyd/ Papa Françesku: Nuk duhet të mbyllim sytë ndaj racizmit

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me protestat që po zhvillohen në SHBA, për vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd. Ai e ka quajtur tragjike vdekjen...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...
WhatsApp KONTAKTO TT