E hënë, 3 Gusht, 2020
34 C
Tirana

Etiketa

kosove

Mimoza Kusari-Lila: Hoti pas testimit nuk u vetizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila shprehet se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është aspak çudi. Duke rikujtuar...

Pandemia/ Tjetër bilanc tragjik në Kosovë

Situata nga koronavirusi në Kosovë vijon të jetë e rëndë, teksa shifrat e raportuara mbeten të larta. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Qytetarëve në Kosovë u bëhet thirrje që të kenë kujdes ndaj virusit të Nilit Perëndimor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj virusit të Nilit, edhe pse në...

“Vuçiç është i gatshëm ta pranojë pavarësinë e Kosovës”

Lideri i Lëvizjes “Dveri” në Serbi, Boshko Obradoviq, deklaroi se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është i gatshëm të pranojë pavarësinë e Republikës së...

Bilanc i rëndë në Kosovë/ 224 raste të reja dhe 10 humbje jete

Në 24 orët e fundit, në Kosovë kanë vdekur 10 pacientë me COVID-19, duke çuar numrin e përgjithshëm në 237. Të gjithë pacientët që...

“Në dy javët e ardhshme do të ketë shpërthim rastesh”, Hoti bën paralajmërimin e frikshëm

Kosova po kalon ditë të vështira me pandeminë. Ky vend po përballet me një fluks pacientësh të infektuar. Kryeministri Avdullah Hoti paralajmëron se numrat pritet...

31 viktima për dy ditë/ Osmani: Duhet të jenë alarm për institucionet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar lidhur me përkeqësimin e bilancit nga koronavirusi, në ditët e fundit. Përmes një postimi në Facebook,...

Pandemia/ Shifra alarmante në Kosovë, 15 viktima dhe 226 raste të reja në 24 orët e fundit

Pandemia ka sjellë bilance tragjike në Kosovë. 15 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar...

Kosova mbyll xhamitë për festën e Kurban Bajramit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka bërë me dije se xhamitë do të qëndrojnë të mbyllura, në 10 ditët në vijim. Kjo masë është marrë...

BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi, pas pajtimit për të gjitha çështjet

Bashkimi Evropian tha se marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të arrihet pasi të gjitha palët të pajtohen për të gjitha çështjet e pazgjidhura...

Të fundit

Avokati i Ylli Ndroqit: Sulm politik pas gjyqit me Erion Veliajn

Avokati i biznesmenit Ylli Ndroqi ka deklaruar sot se do e ankimojnë vendimin e SPAK, që urdhëroi sekuestrimin e pasurive dhe pronave të tij...

Pronari i ‘Ora News’, Ylli Ndroqi shoqërohet për në polici (FOTO)

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka marrë vendimin për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit (alias Xhemail Pasmaçiu), lindur...

Pas hetimeve të SPAK, GJKKO sekuestron 26 pasuri të pronarit të televizionit të fuqishëm në vend

Presidenti i RTV "Ora News", Ylli Ndroqi, është shoqëruar sot në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Tiranës, ku po merret në...

Pandemia/ Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për pensionistët

Posta Shqiptare ka dalë me një tjetër njoftim, duke marrë shkas nga situata kritike si pasojë e COVID-19. Në kuadër të parandalimit të radhëve...

Incident në Prokurorinë e Tiranës/ I soset durimi, qytetari thyen xhamin

Një incident ka ndodhur në Prokurorinë e Tiranës, ku një qytetar ka thyer xhamin e kësaj godine. Qytetari ka shpërthyer në këtë formë, pasi...