E hënë, 28 Shtator, 2020
17 C
Tirana

KATEGORIA

Shqipëria

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Vorë/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie

Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga dy vëllezërit Kepi, njëri...

Rasti i 8-vjeçares që vuante nga skolioza, Arbër Hajdari jep lajmin e mirë për Xhesin

Një lajm i mirë vjen për 8-vjeçaren, Xhensida nga Gramshi, e cila preku gjithë shqiptarët me historinë e saj të dhimbshme. Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Shkëlqim Hajdari: Emigrantëve duhet t’i krijohet mundësia e votës

Konstitucionalisti Shkëlqim Hajdari ka folur mbi zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke thënë se ato do të nxjerrin në pah një problem të madh. I ftuar...

Balla: PS, partia e vetme që ka bashkëdrejtim mes grave dhe burrave

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Ministrja e Arsimit Evis Kushi dhe kryetari i Bashkisë, Gledian Llatja zhvilluan...

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë do të mbahet më 2 tetor në Tiranë

Mbledhja e përbashkët e Shqipërisë dhe Kosovës  do të mbahet më 2 tetor në Tiranë dhe jo në Shkodër siç ishte lajmëruar më herët. Mbledhja...

EMRAT/ PD e Beratit përzgjedh 10 kandidatët për deputetë

Ditën e sotme ka përfunduar procesi i votimit në degën e Partisë Demokratike në Berat ku kanë marrë pjesë 827 anëtarë ose 59.9 %,...

Negociatat, Cakaj takon kryekomisionerin e Bundestagut: E informova mbi përparimin e Shqipërisë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj takoi në Berlin kryetarin e Komisionit për Çështjet Europiane të Bundestagut, Gunther Krichbaum. Përmes një postimi...

Bisedimet FMN-BSH: Ekonomia është goditur, bizneset dhe familjet shqiptare në vështirësi

Në dy javët e fundit përfaqësues të Bankës së Shqipërisë kanë zhvilluar bisedime të shumta e të larmishme me Misionin e FMN-së, në kuadrin...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...