E premte, 25 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

proteste

Qeveria merr parasysh kërkesat e mjekëve/ Manastirliu: Takimet do vijojnë javën e ardhshme

Pak çaste më parë ka përfunduar takimi mes 4 mjekëve dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në godinën e Kryeministrisë. Ministrja tha në një...

Rama “i pret në besë mjekët”, nuk i takon në kryeministri

Një grup prej 4 mjekësh janë pritur në kryeministri por jo nga kreu i qeverisë Rama, siç ishte lajmëruar një ditë më parë. Ata u...

Bluzat e bardha protestë tek QSUT-ja/ Rama i thërret në zyrë një orë para tubimit

Paraditen e sotme, mjekët dhe infermierët do të dalin në një protestë, ku ndër të tjera ata duan rritje të vlerësueshme të trajtimit financiar...

Mjekët nesër në protestë para QSUT, kanë katër kërkesa

Sindikata e Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor ka paralajmëruar se do të mbajë një protestë ditën e nesërme. Protesta pritet të mbahet nesër rreth orës 10:00, në...

Francë, punëtorët protestojnë për shkurtimet e vendeve të punës

Mijëra persona në Francë, morën pjesë protestat e organizuara nga sindikatat kundër shkurtimeve të vendeve të punës për shkak të pandemisë COVID-19. Këto protesta vijnë...

Fermerët e rrushit dalin në protestë: Qeveria e ka monopolizuar tregun, nuk kemi treg

Fermerët e rrushit ne Kavajë kanë pasur shumë prodhimtari këtë vjeshtë, por atyre u mungon tregu. Ata kanë dalë në protestë këtë të hënë...

Naftëtarët e Ballshit çajnë kordonin e policisë, efektivët i shpërndajnë me spraj. Një protestues humb ndjenjat

Nuk kanë të ndalur tensionet në uzinën e Ballshit. Policia ka hedhur spraj për shpërndarjen e naftëtarëve, pasi këta të fundit kanë çarë kordonin...

Tensione pranë rafinerisë së naftës në Ballsh, naftëtarët përplasen fizikisht me policinë

Një situatë e tensionuar është shkaktuar pranë rafinerisë së naftës në Ballsh, ku punëtorët duan rrogat. Një përplasje fizike ka ndodhur mes protestuesve dhe...

Policia e Berlinit shpërndan protestën kundër kufizimeve të lidhura me pandeminë

Policia e Berlinit urdhëroi shpërndarjen e një proteste kundër kufizimeve për shkak pandemisë të shtunën pasi pjesëmarrësit nuk pranuan të respektojnë rregullat e distancimit...

Skuadrat braktisin ndeshjet në shenjë proteste ndaj padrejtësive raciale

Lojtarët e ekipit “Milwaukee Bucks” që luajnë në ligën amerikane të basketbollit, NBA (Shoqata Kombëtare e Basketbollit) vendosën të mos e zhvillojnë ndeshjen çerekfinale...

Të fundit

“OBSH bashkëpunon me Kinën”, virologia kineze: Koronavirusi u krijua në laborator

Virologia kineze, Li-Meng Yan, fajëson Kinën për pandeminë globale, teksa e akuzon atë se ka gënjyer për entitetin real të Sars-Cov-2. “Askush nuk po thotë...

Lefter Zhidru ishte konfliktuar me një banore të lagjes 5 muaj para ekzekutimit/ Policia jep detajet

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar ditën e sotme në media, se një qytetare i kishte shprehur shqetësimin e saj...

EMRAT/ Shkatërrohet banda kriminale në Itali, arrestohen mbi 90 shqiptarë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale e cila merrej me trafik ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marijuanës. Sipas mediave italiane, lëndët narkotike importoheshin në...

Zgjedhjet presidenciale, Putin i ofron marrëveshje SHBA-ve

Presidenti rus Vladimir Putin ka propozuar një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara për të shmangur ndërhyrjen në zgjedhje dhe çështje të tjera të brendshme...

Rrëzohet avioni ushtarak në Ukrainë, humbin jetën 20 studentë

Një avion ushtarak është rrëzuar në Ukrainë. Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur. Avioni ushtarak  Antonov AN-26 u rrëzua pranë qytetit Chugheev...