E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

PS

Gjiknuri: Nëse do prisnim ‘Venecian’, nuk do kishim Kod Zgjedhor deri në shkurt

Pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta, Kuvendi votoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Deputeti i PS-së Damian Gjiknuri, deklaroi se nëse Partia Socialiste...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Rama mbledh shtabin elektoral, ja çfarë po diskutohet

Kreu i PS, Edi Rama, ka mbledhur në orën 09:00 në selinë rozë drejtuesit politikë në qarqe dhe shtabet elektorale. Raportohet se në mbledhje po...

Safet Gjici mbledh asamblenë e burrave të PS-së, por “harron” maskat

Drejtuesi Politik i Qarkut të Kukësit, njëherësh kryebashkiaku Safet Gjici, nuk po respekton aktin normativ që e bën të detyrueshme vendosjen e maskës në...

Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti e cila është në pritje të fëmijës së dytë është infektuar me koronavirus. Gjendja e saj është e stabilizuar...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Rama: Anëtarësohu në PS, mund të jesh në skuadrën që do fitojë 25 prillin

Kryeministri Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm mëngjesin e sotëm, në lidhje me listat e kandidatëve për deputetë të PS. Kreu i qeverisë thotë...

Bardhi publikon përgjimet: Rama më i frikësuari nga zgjedhjet brenda PS-së

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ironizoi procesit e përgjedhjes së deputetëve në...

Meta me ish-deputetin e PS: Kohë më të mira do vijnë

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto në rrjetin social, Facebook ku shfaqet me ish-deputetin e PS, Ndre Legisin dhe Mark Nikollin. Kreu i shtetit...

Veliaj: Edhe Basha jeton më mirë me PS në pushtet

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë me dije se ndaj tij PD-ja nuk ka ngritur asnjë padi, për akuzat ndaj kryedemorkatit Lulzim basha. Sipas tij, të...

Të fundit

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...