E martë, 20 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

basha

Basha me shoqatën e fasonëve: Jo më fasoneri, por manufaktura shqiptare

Në një takim me shoqatën e fasonëve kryetari i PD-së Lulzim Basha ka nënshkruar marrëveshjen e rradhës, në vazhdën e marrëveshjeve me grupe të...

Bashkëpunim Rama-Basha, Meta: Boikeni i mund i vetëm

Ilir Meta:"Ftesa e Ramës është shumë e sinqertë, si e e 17 majit. Përgjigjia ime është kjo, ka moral, ka legjitimitet, çdo koalicion para...

Një pyetje dashamirëse për zotin Lulzim Basha

Artan Fuga Si qytetar dhe intelektual, si studjues i shoqërisë shqiptare të sotme, jam i interesuar shumë të di për një ndryshim të mundshëm dhe...

Basha takim me gra profesioniste, ja disa nga, influenceret dhe zonjat prezente

Të pranishme në takimin me Bashën ishin; nga vajza e Albina Dedës, Ada, Sara Gjordeni, moderatorja Fatma Haxhialiu, Ina Kollçaku dhe Sara Karaj, Grida...

Basha nga Vau i Dejës: Do të rrisim pagat e mësuesve, zhbëjmë ligjin e arsimit!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës, u ndal tek arsimi. Ja fjala e tij: “Kjo qeveri...

Rama: Në 25 prill Shqipëria do të votojë për vaksinimin, jo për infektimin

Kryeministri Edi Rama vazhdon të ironizojë takimet elektorale të kreut të PD, Lulzim Basha. Në një postim në Facebook, Rama ka publikuar dy foto,...

“Misioni” i Bashës, thirrja e arsyes

Marrë nga Panorama, Belina Budini Në politikën bashkëkohore thuajse çdo kandidat serioz është edhe një autor. Për të përballuar emergjencën elektorale, publikimi i një libri...

Basha: Mbi 500 ekspertë vendas e të huaj kanë punuar për programin tonë

Fjala e Bashës nga Durrësi në takim me qytetarët: “Taksat janë rritur, çmimet janë rritur dhe paratë janë përdorur për luks apo për fasada. Ndaj...

Basha nga Durrësi: Pas 25 prillit hetojmë abuzimet në rindërtim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me banorë të dëmtuar nga tërmeti në Durrës. Basha tha se nëse vjen në qeveri...

Kreu i PD, Lulzim Basha kujton vrasjet e 2 prillit 1991 në Shkodër

Me anë të një statusi në Facebook, Lulzim Basha shkruan se emrat e 4 martirëve kumbojnë në ndërgjegjen e shqiptarëve. Ndërsa shprehet se i...

Të fundit

Shkencëtarët zhvillojnë test të rigjaku që diagnostikon nivelin e depresionit

Një sistem i zhvilluar për herë të parë që monitoron biomarkerët e gjakut të lidhur me çrregullimet e humorit, mund të çojë në mënyra...

Pëlqimet në mediat sociale, po ndryshojnë mënyrën se ndihemi për kujtimet tona

Kujtimet cilësohen shpesh si diçka shumë personale dhe private. Megjithatë, gjatë viteve të fundit njerëzit janë mësuar me njoftimet nga mediat sociale apo galeritë...

Kryemadhi: Nuk besoj në një pakt të ri Rama-Basha

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur se nuk ka një pakt të ri mes kryedemokratit Lulzim Bashëa dhe kryeministrit Edi Rama. E...

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV. Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar...

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos...