E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Zgjedhjet

Si u rrahën Rama dhe Braçe në vitin ’96, zv/kryeministri nxjerr fotot

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka ndarë me ndjekësit në Instagram dy foto, ku tregon si është dhunuar ai dhe kryeministri Rama në vitin 1996. Nga...

Qëndresa Qytetare dhe studentët padisin ministren Shahini

Organizata Qëndresa Qytetare ka paditur në gjykatë Ministren e Arsimit, Besa Shahini. Në padi, ata kërkojnë që të anulohen zgjedhjet e 12 qershorit në...

“Shty zgjedhjet në universitete”/ Mynyr Koni letër të hapur ministres Shahini

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni i ka kërkuar ministres së Arsimit, Besa Shahinit, që të shtyjë zgjedhjet për drejtues të universiteteve. Përmes një...

Maqedoni e Veriut: Anulohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Liderët e partive më të mëdha në Maqedoninë e Veriut në takimin e mbajtur tek presidenti, Stevo Pendarovski unanimisht vendosën anulimin e zgjedhjeve të...

Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fiton partia opozitare

Janë mbajtur ditën e djeshme zgjedhjet parlamentare në Sllovaki. Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare me një fitore të jashtëzakonshme. Udhëheqësi i OLaNO, Igor Matoviç...

Pollo: Zgjedhjet e lira për normalitetin demokratik

Reporterja për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, ka pritur në takim përfaqësuesit e opozitës. Pas takimit, Genc Pollo nga PD tha se rruga e vetme...

Shpërndahet parlamenti në Maqedoninë e Veriut

Deputetët e Maqedonisë së Veriut kanë votuar me 108 vota pro, që Kuvendi të shpërndahet pasditen e kësaj të diele. Zgjedhjet e parakohshme do...

Patozi zbulon nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme së shpejti

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, shprehet se tryeza për reformën zgjedhore nuk do të sjellë një produkt pozitiv në mbyllje të saj. Në...

“Në 30 qershor nuk pati zgjedhje”, Basha vlerëson deklaratën e misionit të KiE

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka përshëndetur deklaratën e misionit të KiE në lidhje me zgjedhjet vendore të 2019. Përmes një postimi në Twitter, Basha...

Votimi elektronik/ Basha: Prioritet në tryezën e Reformës Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një intervistë live me ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Teksa i përgjigjej pyetjeve të qytetarëve, Basha...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT