E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

pandemia

Si Covid-19 do të na ndryshojë si specie

Nga: Marcelo Gleiser “CNN” Unë mbusha 61-vjeç javën e kaluar, dhe tani jam bashkë me miliona të tjerë në mbarë botën, brenda grupit të rrezikut...

Njihuni me 19 heronjtë e luftës kundër koronavirusit

Nga: Annabelle Dickson “Politico.eu” Ata që janë në vijën e parë në luftën kundër pandemisë së koronavirusit - nga punonjësit e shëndetësisë deri tek nëpunësit...

Pandemia e koronavirusit/ Pesë mësimet për ne dhe udhëheqësit tanë

Nga: Ronald E.Riggio “Psychology Today” E kush do ta kishte menduar, se pas një ecurie ekonomike shumë të mirë, dhe një bote që po bëhej...

“BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19”

Komisioni Evropian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Evropian i...

BERZH: Pandemia do të ndikojë negativisht ekonomitë e rajonit

Pandemia e koronavirusit do të ketë një ndikim negativ në ekonomitë në rajonin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), por rimëkëmbja mund...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT