E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

shqiperia

Lufta kundër koronavirusit/BE shpërndan fondet për vendet e Ballkanit

Shqipëria ka përfituar një ndihmë monetare prej 51 milionë eurosh, nga fondet e alokuara nga BE për rajonin e Ballkanit. Këto fonde janë shpërndarë për...

Zhgënjehen nga mungesa e solidarizimit, italianët djegin flamurin e BE-së (VIDEO)

Italia është vendi më i goditur në botë nga pandemia e koronavirusit. Ky vend nuk ka të ndalur me shifrat e tmerrshme që vijnë...

‘Shtetrrethimi’/ Nga sot lëvizet vetëm me leje

Shqipëria është zgjuar me masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Sikundër është njoftuar edhe më herët nga ana e kryeministrit Rama, të gjithë...

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Zyrtare/ Këshilli Evropian vendos hapjen e negociatave me Shqipërinë

Këshilli Evropian ka vendosur për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Lajmi është përcjellë nga Ministria për Punët e Jashtme, e cila e...

‘Shqipëria e mbyllur në shtëpi’, policia: Ja si të merrni autorizim për lëvizjet me makinë

Policia e Shtetit ka publikuar një aplikacion të ri me emërtimin "COVID-19"-Lëvizja e kontrolluar me mjet. Ky aplikacion do t'u vijë në ndihmë qytetarëve,...

Soreca tregon se çfarë përfiton Shqipëria nga çelja e negociatave

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka komentuar vendimin e ministrave të jashtëm për t’i hapur rrugë çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një...

“BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19”

Komisioni Evropian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Evropian i...

Shqiptarët të trembur nga koronavirusi, Policia e Shtetit tregon çfarë ka ndodhur brenda 24 orëve

Shqipëria është në shtetrrethim, prej COVID-19. Kush shkel rregullat, përballet me një gjobë. Nuk janë të paktat rastet kur qytetarët thyejnë rregullat për tu...

“Fituam të drejtën e mohuar nga historia”/ Ngjela komenton hapjen e negociatave

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e BE për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërinë. Përmes një postimi në Facebook, Ngjela thotë...

Të fundit

Koronavirus: Princi Charles dhe mesazhi i shpresës për kombin

Princi Charles, në një fjalim para kombit, foli për herë të parë për pozitivitetin ndaj koronavirusit dhe përvojën e tij, të cilën ai e...

Bilanci/ Rritet numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dha përditësimin e situatës nga koronavirusi për ditën e sotme, ku u njoftua se ishte rritur numri i fëmijëve të infektuar. Sipas...

Rama nuk ia përton Bylykbashit: Zot i madh se gjynah, ky popull çfarë nuk dëgjon

Kryeministri Rama, në një intervistë për gazetën italiane "Gazzetta Dello Sport", tha se ishte arrestuar njëherë në Bolonja, pasi u revoltua ndaj një polic....

U infektua me COVID-19, humb jetën mësuesi grek i shkollës private në Korçë

Mësuesi grek që jepte mësim në shkollën private “Omiros” në Korçë, i cili u konfirmua me koronavirus disa javë më parë ka ndërruar jetë. Mësohet...

Rëndohet bilanci nga COVID-19 në Shqipëri/ 18 raste të reja brenda 24 orëve

Për fat të keq, është shtuar bilanci negativ si pasojë e koronavirusit në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka ndërruar jetë një pacient...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT