E martë, 14 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

shqiptaret

Italia e mbyllur për shqiptarët deri në fund të korrikut

Çdo shtet ka marrë masat drastike, në lidhje me izolimin e rasteve të infektuar, e po kështu bllokimin e kufijve që situata të mos...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

Meta: Shqipëria u përball me dy fatkeqësi, po rimëkëmbemi falë shpresës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka qenë i pranishëm në takimin tradicional të Mëngjesit të Lutjeve të organizuar nëpërmjet një video-konference, nën kujdesin e...

Shkatërrohet banda kriminale në Itali, në mesin e të arrestuarve edhe një 35-vjeçare shqiptare

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale në fushën e trafikut të prostitucionit. Mediat italiane bëjnë me dije në pranga kanë rënë 9 persona. Mes...

Zbulohet fiksimi i shqiptarëve, AKEP bllokoi vjet 8 mijë faqe online

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018, bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin...

EMRAT+FOTO/ Dy shqiptarë arrestohen në Zelandën e Re, ja çfarë zbuloi policia

Dy shqiptarë janë arrestuar në Zelandën e Re, pasi dyshohet se drejtonin një fabrikë kanabisi, e cila kishte potencialin për të prodhuar 412,000 £...

Shqiptarët e bllokuar në Greqi/ Rama jep lajmin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm për shqiptarët që punojnë e jetojnë në shtetin grek. Përmes një postimi në Facebook, Rama bën...

Akuzohen për ekzekutimin e një 27-vjeçari, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve

Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. Grineo Daka, 27 vjeç, banues në Stratfort...

EMRAT/ Dy të rinj shqiptarë arrestohen në Britani, ja çfarë iu gjet në banesë

Policia britanike ka arrestuar dy të rinj shqiptarë, pasi iu sekuestruan kokainë, armë dhe paund në banesë. Sipas mediave britanike, në pranga kanë rënë shtetasit...

Riatdhesimet/ Zbarkon në Rinas avioni me 129 shqiptarë nga Franca

Prej ditësh tashmë vijon operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë kufijve, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit. Pasditen e...

Të fundit

Fshehja pas betejës proceduriale, dhe jo cilësisë së ndryshimeve kushtetuese

Nga: Mero Baze Presidenti Ilir Meta ju shmang përsëri komenteve për cilësinë e ndryshimeve kushtetuese, lidhur me reformën zgjedhore. Në një deklaratë të tij, përmes...

Aplikacioni më i shkarkuar bie në të gjithë botën, miliona përdorues nuk dërgojnë dot mesazhe

Një prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, WhatsApp, ka shfaqur probleme mbrëmjen e sotme. Lajmërimi është përcjellë në Twitter, ku përdoruesit kanë treguar...

“Ceremoni falas nëse e regjistronte si të vdekur nga pandemia”, Sazan Guri plas skandalin

Në kohën kur Ministrja e Shëndetësisë apelon që të gjithë të ndërgjegjësohen, pasi Infektivi po përballet me një fluks edhe të moshave të reja,...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 36-vjeçari bie aksidentalisht nga kati i katërt

Një 36-vjeçar me inicialet E.L., ka rënë aksidentalisht sot nga ballkoni i katit të katërt. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në...

Intervistimi i presidentit Thaçi vazhdon të mërkurën, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, doli pas gjashtë orësh të intervistimit të tij në Prokurorinë e Posaçme në Hagë, që trajton pretendimet për krime...