E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

shqiptaret

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë se kreditimi...

Frika nga pandemia, shqiptarët shtojnë kursimet

Depozitat bankare shënuan një tjetër rritje të ndjeshme për muajin shtator, duke vijuar një tendencë të qëndrueshme kursimi, që është konstatuar që pas fillimit...

Ku mund të ketë tjetër? Agjentë të anti-terrorit, kërkime në kampin Al Hawl

Agjentë të anti-terrorit kanë zbarkuar në kampin Al Hawl në Siri, ku po kërkojnë për të tjerë shqiptarë për t’i kthyer në atdhe. Top Channel...

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, si do të votojnë shqiptarët?

Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten si një kategori votuesish që në shtete të caktuara...

Doni të jeni fitues i lotarisë amerikane? Ja procedura që duhet të ndiqni

Sot Ambasada Amerikane ka përcjellë një tjetër njoftim të rëndësishëm në lidhje me procedurat për aplikimin për lotarinë amerikane 2020. Ambasada këshillon që në aplikim...

Sot hapet lotaria amerikane për vitin 2022; ja çfarë këshillojnë ‘ekspertët’ për mënyrën e aplikimit

Sot në orën 18:00 do hapen aplikimet për lotarinë amerikane, e vlefshme për vitin 2022. Aplikimet do të mbyllen më 10 nëntor 2020, ora...

Marrëveshje me autoritetet e BE-së, 25 shqiptarë riatdhesohen nga Franca

Me anë të një fluturimi me charter, u riatdhesuan në Rinas 25 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë. Njoftimi është përcjellë nga...

Manjani kritikon Metën: Ramën e bëre kryeministër, çfarë borxhi të kanë shqiptarët?

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndërhyrë në replikat mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Teksa ky i fundit e pyeste Metën çfarë...

Gazetari që ishte brenda ‘Al Holit’: Ditën që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Gazetari Julian Kasapi ka folur në lidhje me eksperiencën e tij në kampin Al Hol, ku ndodhen të bllokuar shumë gra dhe fëmijë shqiptarë. I...

Lleshaj vizitë në Liban, kërkon ndihmë për shpëtimin e fëmijëve shqiptarë në Siri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Liban, ku është takuar me homologun e tij Mohammad Fahmi. Sipas mediave libaneze, Lleshaj...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...