E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

shqiptaret

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama ka një mesazh për të gjithë shqiptarët (VIDEO)

Sot bëhet një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku shqiptarët përjetuan mankthin më të madh. Kryeministri Edi Rama ka kujtuar këtë ditë, duke...

Pamjet e operacionit që shkatërroi kartelin shqiptar/ EUROPOL: Model i sofistikuar

Agjencia e Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EUROPOL) ka bërë publike videon e mega-operacionit që çoi në arrestimin e 30 personave nga 10...

Dita ndërkombëtare e Demokracisë/ Ilir Dizdari: T’u kthehemi idealeve të dhjetorit dhe ta riformatojmë Shqipërinë

Dita ndërkombëtare e demokracisë e gjen demokracinë shqiptare me një polaritet të theksuar të klasës politike dhe me probleme të shumëfishta social ekonomike. Ëndrra...

Plotësohet kuota ditore në Kapshticë, pala greke mbyll punën

Për shkak të plotësimit të kuotës ditore të kalimit të emigrantëve, pala greke në pikën kufitare Kapshticë ka mbyllur punën. Policia kufitare ka bërë...

Pandemia/ Dy kushtet që duhet të plotësojnë shqiptarët për të shkuar në Gjermani

Të gjithë qytetarët shqiptarë që do të udhëtojnë drejt Gjermanisë, do të duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë. Kjo pasi Shqipëria konsiderohet zonë...

Për shqiptarët e Malit të Zi është koha tani

Nga: Besnik Mustafaj Më 30 gusht, pra, të dielën e ardhshme, në Republikën e Malit të Zi zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme. Ne shqiptarët, kudo jemi,...

Me gati 43 orë në javë, shqiptarët ndër vendet që punojnë më gjatë në Europë

Përpjekjet për të frenuar krizën e Covid-19 kanë hapur në botë diskutimet lidhur me shkurtimin e orëve të punës që duhen punuar në javë,...

Shqiptarët shpenzojnë 385 milionë euro në vit për bare, restorante e hotele

A e dini sa janë rritur shpenzimet për bare, kafe e restorante vitet e fundit? Kur vjen puna për të thyer rekorde jemi të...

“Është plotësuar kuota, sot kaluan 300 qytetarë”, pala greke pezullon punën në Kapshticë

Pala greke ka pezulluar punën, pasi numri prej 300 personash për të kaluar kufirin në Kapshticë për në Greqi është plotësuar. Duke iu referuar rregullave...

Polonia mbylli fluturimet me Shqipërinë/ Ministria e Jashtme jep njoftimin e fundit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton se të gjithë qytetarët shqiptarë që u bllokuan dje në aeroportin e Varshavës, janë kthyer sot...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...