E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

protesta

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Pragë për masat kundër COVID-19

Rreth dy mijë tifozë të futbollit dhe hokejit në akull kanë protestuar kundër masave të vendosura nga autoritetet në Pragë për të frenuar koronavirusin. Protestuesit...

Dita e dytë e grevës së urisë, naftëtarët: S’kemi çfarë t’u çojmë fëmijëve në shtëpi, institucionet heshtin

Punonjësit e uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh, po vijojnë ditën e dytë të grevës së urisë. Ata shprehen se ende nuk ka reagim...

Vizita e Pompeos shkakton trazira në Greqi, digjet flamuri amerikan

Vizita e sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeo, në Greqi ka shkaktuar mjaft trazira. Në Athinë e Selanik janë zhvilluar sot protesta të cilat kanë...

Britani/ Protestë kundër masave kufizuese, qytetarët përplasen me policinë

Të paktën 15,000 persona janë mbledhur në sheshin Trafalgar në Britaninë e Madhe, për të protestuar kundër vendosjes së karantinës. Të pranishmit në protestën që...

Rikthehen protestat në Minsk, shkak betimi i fshehtë i Lukashenkos

Betimi i fshehtë i Aleksandër Lukashenkos si President i Bjellorusisë ka rikthyer protestat masivë në vend. Mijëra qytetarë dolën në rrugët e Minskut për të...

“Lufta” për mjekët/ Basha del në “revansh” ndaj Ramës, i pret që sonte në seli

Kryeministri Edi Rama u shpreh pak më herët se do të presë në një takim në selinë e qeverisë një përfaqësi të mjekëve, pas...

Paris/ Rikthehen protestat kundër mbajtjes së maskave, ndalohen 154 persona

Në Paris kanë nisur sërish protestat e jelekëve të verdhë. Këtë herë ato janë shoqëruar dhe nga grupe kundër mbajtjes së maskave. Policia ka...

Topalli bën thirrje për protesta: Ato që ndodhin në Bjellorusi janë frymëzim

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, shprehet e shqetësuar lidhur me zgjedhjet që pritet të mbahen në fund të muajit prill. Përmes një postimi në Facebook,...

Shpërthejnë protesta në Bjellorusi/ Arrestohen 30 studentë, burra të maskuar i tërheqin zvarrë në rrugë

Protesta të reja kanë shpërthyer në Bjellorusi kundër presidentit në detyrë Aleksandër Lukashenko. Agjentët e maskuar të sigurisë kanë tërhequr studentët nga rruga dhe...

Naftëtarët në Ballsh rifillojnë punën të hënën

Naftëtarët në Ballsh do të rinisin punën ditën e hënë, më 7 shtator. Lajmi bëhet i ditur nga Organizata Politike, ku njofton se përmes...

Të fundit

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...

Refuzoi të mbante maskën, politikani tërhiqet zvarrë në mes të Parlamentit

Politikani i njohur italian Vittorio Sgarbi, është përballur dje me një situatë jo të këndshme. Ai është nxjerrë me forcë nga Parlamenti i Italisë,...

KMSH dënon sulmet në Francë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar pas sulmeve terroriste që ndodhën në Francë. KMSH-ja e cilëson vrasjen të pajustifikueshme, dhe se dënojnë të gjitha...