E martë, 14 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Shkoder

Shkodër/ Plagoset drejtori i Ujësjellësit bashkë me djalin, policia zbardh ngjarjen

Policia ka përcjellë të dhënat e para në lidhje me një plagosje në Shkodër. Një 43-vjeçar është vënë në pranga në kohë reale, pasi ka...

Konflikt diplomatik postar në Shkodër, arsyeja e ndalimit të komunikimeve me jashtë

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 5 Korrik 2020 “Le Siècle” ka botuar, të mërkurën e 24 tetorit 1888, në ballinë, një shkrim në lidhje me arsyen...

OFL zbarkon në Shkodër dhe Mirditë/ Ja kush janë 3 të piketuarit e radhës

OFL iu ka dërguar formularët 3 të dënuarve. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim brenda 48 orëve të...

Policia troket në dyert e të infektuarve, kontrolle ditë e natë nëse shkelin izolimin (VIDEO)

Situata me pandeminë sa vjen edhe përkeqësohet. Në veprim ka hyrë policia, e cila ka dalë në terren për të monitoruar personat të cilët...

Digjen dy banesa në Shkodër, dyshohet për shkak të një shkëndijë elektrike

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në fshatin Juban të Shkodrës, teksa dy banesa janë shkrumbuar nga zjarri në orët e pasdites. Fatmirësisht në...

Pandemia/ Infektohen 2 punonjës të tjerë në Bashkinë Shkodër

COVID-19 tashmë ka filluar që të “trokasë” edhe në dyert e institucioneve. Sot, në Bashkinë e Shkodrës janë konfirmuar me koronavirus 2 punonjës, shkruan “abcnews.al”. Kujtojmë...

Breshëri ndaj 30-vjeçarit në Shkodër, policia arreston autorin

Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e dyshuar të ngjarjes së rëndë të ditës së djeshme ku u qëllua me breshëri automatiku në drejtim...

Të shtëna në Shkodër

Së fundmi janë regjistruar të shtëna me armë zjarri në Shkodër. Raportohet se është qëlluar në drejtim të një personi, në fshatin Vukatane. Sipas të dhënave,...

Infektohet me koronavirus nënkryetarja e Bashkisë së Shkodrës

Nënkryetarja e Bashkisë së Shkodrës Emilia Koliqi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Nënkryetarja ka bërë testin një ditë më parë dhe sot ka marrë konfirmimin...

Rikthehen maskat në Shkodër, biznesmeni: Më ulën në gjunjë duke më kërcënuar

Shkodra është tronditur sot nga të shtënat me armë, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima. Rreth orës 06:00 të mëngjesit, dy persona të maskuar me...

Të fundit

Aplikacioni më i shkarkuar bie në të gjithë botën, miliona përdorues nuk dërgojnë dot mesazhe

Një prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, WhatsApp, ka shfaqur probleme mbrëmjen e sotme. Lajmërimi është përcjellë në Twitter, ku përdoruesit kanë treguar...

“Ceremoni falas nëse e regjistronte si të vdekur nga pandemia”, Sazan Guri plas skandalin

Në kohën kur Ministrja e Shëndetësisë apelon që të gjithë të ndërgjegjësohen, pasi Infektivi po përballet me një fluks edhe të moshave të reja,...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 36-vjeçari bie aksidentalisht nga kati i katërt

Një 36-vjeçar me inicialet E.L., ka rënë aksidentalisht sot nga ballkoni i katit të katërt. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në...

Intervistimi i presidentit Thaçi vazhdon të mërkurën, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, doli pas gjashtë orësh të intervistimit të tij në Prokurorinë e Posaçme në Hagë, që trajton pretendimet për krime...

“Mendoni për të nesërmen”, Manastirliu poston foton e pacientit në terapi intensive

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, i bën thirrje të rinjve që të tregojnë më tepër përgjegjshmëri, duke respektuar masat ndaj pandemisë. Ajo ka ndarë me...