E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

është

Çfarë është “pacienti zero” dhe pse është gati i pamundur identifikimi i tij

Deri më 26 shkurt, autoritetet italiane nuk kishin identifikuar “pacientin zero”, ose personin që shkaktoi epideminë e koronavirusit në Itali. Skenari i parë dhe...

Sa e përgatitur është Evropa për koronavirusin

Nga Ruairi Casey “Al Jazeera” Javën e kaluar, Evropa regjistroi më pak se 50 raste të koronavirusit të ri në 7 vende, me secilin që...

Pse është nervoz kryeministri?

Nga Artur Zheji Doli përsëri në Tv, kryeministri. Nuk dihet përse duhet të dilte përsëri, sepse me datë 3 Tetor 2019, ai kishte dalë disa...

Miell në fugonin me logon e Rilindjes, reagon shoferi: Ja si është e vërteta

Partia Demokratike denoncoi paraditen e sotme se në Fier pikërisht sot, ditën e votimeve një fugon i Rilindjes po shpërndante miell në qytet. Por...

Si u zhyt Shqipëria në krizë?, REL: Gjendja është në qorrsokak

Në prag të zgjedhjeve lokale, vendi duket se është zhytur edhe në një krizë konstitucionale me mungesën e Gjykatës Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese në Shqipëri...

“Tani është e qartë!”, Balla reagon pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor mori ditën e sotme vendimin për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor dhe duke mos njohur dekretin e...

Duket e pabesueshme, e majta e Messit është katastrofë (Video)

E majta e Lionel Messit nuk ka treguar mëshirë ndaj çdo portieri që i ka dalë përballë, por një natë më parë mësuam se...

“Këtu këtu është Kosova, dhe Çamëria”, Hysaj ‘ndez’ dasmën me flamurin kuqezi (Video)

Elseid Hysaj i ka dhënë fund beqarisë, duke zyrtarizuar përfundimisht lidhjen e tij. E ku kishte më bukur, sesa dasma të zhvillohej në qytetin...

Përgjimet/ Kush është Ymer Lala, personi kyç i fushatave zgjedhore në Dibër

Ymer Lala, një figurë e njohur për dibranët, është personi që në 10 përgjimet e dyta të publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, del protagonist...

Rama “shigjeton” Metën: Është si hëna, herë e plotë e herë e qorruar komplet

Kreu i Qeverisë, Edi Rama, në takimin e mëngjesit që e zhvilloi me banorët e Njësisë Nr.6 në Tiranë, nuk la pa përmendur edhe...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...