E martë, 30 Nëntor, 2021
7.5 C
Tirana

“Tani është e qartë!”, Balla reagon pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor mori ditën e sotme vendimin për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor dhe duke mos njohur dekretin e presidentit Meta, ka reaguar Taulant Balla.

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të qartë se do t’u drejtohen kutive të votimit. Numri dy i Partisë Socialiste iu bën thirrje  palëve që të respektojnë vendimin e Kolegjit Zgjedhor.

“Tani është e qartë! Zgjedhjet Lokale do të mbahen në # 30 qershor! Të gjitha palët duhet të respektojnë Kolegjin Zgjedhor të Shqipërisë”-thuhet në reagimin e Taulant Ballës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...