E martë, 30 Nëntor, 2021
7.5 C
Tirana

Miell në fugonin me logon e Rilindjes, reagon shoferi: Ja si është e vërteta

Partia Demokratike denoncoi paraditen e sotme se në Fier pikërisht sot, ditën e votimeve një fugon i Rilindjes po shpërndante miell në qytet. Por nuk ka vonuar dhe ka ardhur reagimi i shoferit, i cili drejton fugonin e veshur me logon e Rilindjes.

Ai është Emiljano Mali dhe thotë se fugonin e ka të licencuar për transport pasagjerësh.

“Bëj çdo ditë linjën Libofshë- Fier. Edhe sot si gjithmonë bëra punën time. Zotëria bleu sojë për ta sjellë në shtëpi, nga Fieri në Libofshë. Dy thasët i vendosi në fugon dhe do iknim në fshat.

Është bërë foto nga PD pasi fugoni është i veshur me logon e Partisë Socialiste. Njerëz të PD e shfrytëzuan rastin. Sa i hodhëm në fugon erdhën filmuan dhe e postuan në internet. Nuk kam bërë asgjë të jashtëligjshme, vetëm punën time”,- thotë ai për News 24.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...