E shtunë, 30 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Rilindjes"

Koronavirusi fle në mushkëritë e Rilindjes

Nga: Andi Bushati Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demokratike. Këtë dëshmon rasti i fundit...

Meta: Do vendosim një monitor në Bruksel, që të kuptojnë perlën e rilindjes

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka dalë pak minuta më parë në një konferencë për mediat. Gjatë fjalës së tij, kreu i shtetit tha se...

Miell në fugonin me logon e Rilindjes, reagon shoferi: Ja si është e vërteta

Partia Demokratike denoncoi paraditen e sotme se në Fier pikërisht sot, ditën e votimeve një fugon i Rilindjes po shpërndante miell në qytet. Por...

“Plasin sytë o gomerët e Rilindjes”, ish-ministri publikon pamjet e Teatrit

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka publikuar pamjet e fillimit të ndërtimit të kompleksit Teatror. Ai i quan politikanët e rilindjes gomerë, dhe u...

Debati Manja-Lubonja, përfshihet Manjani: Memecëve të Rilindjes…

Një debat mes analistit Fatos Lubonjës dhe deputetit të PS-së, Ulsi Manja ka shkaktuar reagime, ndërsa është konsideruar sot nga mediet kërcënim nga ana...

Hafizi: “Nikolla, kliente private e Rilindjes”

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi pas publikimit të emrave të kabinetit qeveritar “Rama 2” ka reaguar ashpër ndaj Ministres Lindita Nikollë . Hafizi ,...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT