E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

PD

Bardhi: Rama ka punuar vetëm për vete, koha të largohet ai dhe jo shqiptarët

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku krahasohen deklaratat e Ramës para se të vinte në...

Topalli akuza Bashës: Në krye të PD, një lidership me mentalitet enverist

Kryetarja e Partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli, u shpreh se Partia Demokratike e dikurshme nuk ekziston më. Sipas Topallit, PD sot drejtohet nga dikush...

PD padit në SPAK ministren Xhaçka: Shpërdoroi detyrën për qëllime elektorale

Partia Demokratike dorëzoi sot në SPAK kallëzimin penal kundër Ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe autoriteteve ushtarake që kanë manipuluar të dhënat për përdorimin...

“Ka përdorur helikopterin e ushtrisë për fushatë”, Xhaçka padit PD-në

Gjatë ditës së sotme, Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në gjykatë një padi kundër PD lidhur me akuzat se ministrja Olta Xhaçka kishte udhëtuar...

PD: Xhaçka përdori 22 herë helikopterin ushtarak për fushatën e PS në Dibër

Partia Demokratike, ka vijuar sot denoncimin e Ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka duke e akuzuar për përdorimin e burimeve shtetërore për fushatën e PS-së...

Rasti Beketi/ PD thirrje prokurorisë: Rama duhet të përfundojë në burg

Ditën e djeshme, media austriakë“Der Standard” bëri më dije se astetet e shtetit shqiptar nëpër botë kanë nisur të sekuestrohen për shkak se qeveria...

“Olta Xhaçka drejt Dibrës me helikopter”, PD nxjerr pamjet e ministres

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka publikuar sot një video në lidhje me akuzat e bëra disa ditë më parë ndaj Ministres së Mbrojtjes...

Topalli: PD nuk është Basha, ai tradhtoi demokratët

Ish-kryeparlamentarja, dhe tanimë kryetarja e partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli thotë se Partia Demokratike nuk identifikohet me kreun e saj, Lulzim Basha. Për Topallin,...

Patozi: Zgjedhjet në Dibër, paralajmërim për humbjen e thellë të PD në 2017-ën

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka publikuar në rrjetin social, Facebook fjalimin e tij në parlament në vitin 2016. Asokohe, Patozi deputet dhe...

Bashkim Kopliku, ose raca në zhdukje e politikanëve që besonin tek logjika

Nga: Mero Baze Në vitin 1993, ende shumica e veshjeve ishte njësoj. Sidomos pardesytë, apo palltot e dimrit. Në pritjen për festat e nëntorit në...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...