E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

PD

Përse duhet ndëshkuar Lulzim Basha për qëndrimin ndaj Flamur Nokës?

Nga: Mero Baze Lulzim Basha meriton një ndëshkim për Flamur Nokën. Një nga ato ndëshkime që në fakt e meriton çḑo lider politik në Shqipëri,...

“Lulzim, ia hodhe”, Edvin Kulluri reagon pas publikimit të raportit të Venecias

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar pas publikimit të draft-opinionit të Komisionit të Venecias, për zgjedhjet lokale të 2019. Në...

E mira është të mos ndalen…

Nga: Astrit Patozi Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin, pata një lloj habie në fillim, megjithëse...

Shtëpia e PD-së nuk bëhet institucion dhe si Berisha peshkon konfuzionin

Nga: Ben Andoni Ç’ka mund të krenohet ish-kryetari Berisha për demokracinë shqiptare është se ai vetë përbën një pjesë të historisë së saj dhe mund...

Topalli ironizon Bashën: ‘E mbyti Ramën, duke hequr të vetët’

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka ironizuar vendimin e kryedemokratit Basha, për të shkarkuar Flamur Nokën nga Komisioni i Sigurisë Kombëtare. "E mbyti Ramën… duke...

Tensionohet situata në PD/ Basha: S’mund të jemi peng i interesave personale

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, priti sot në një takim ministren britanike Wendy Morton, e cila shoqërohej në këtë takim nga ambasadori britanik në...

“Një vdekje pa zhurmë, por e sigurt”/Vokshi reagon për Nokën

Deputetja Albana Vokshi ka shprehur qëndrimin e tij, pas vendimit të Lulzim Bashës për shkarkimin e Flamur Nokës nga posti i nënkryetarit të Komisionit...

Të gjithë ata që udhëhiqen nga motoja “pas meje qameti”

Nga: Mero Baze Piter Lukas, gazetari i njohur amerikan me origjinë shqiptare përshkruan një bisedë me Sali Berishën, në vitet 90, kur e ka pyetur...

Bylykbashi zbulon paktin e ri PS-PD

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, i rreshtuar në lëvizjen e inicuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ka zbulon prapaskenat e negociatave mes PD-së dhe PS-së....

Kongresi hap “Kutinë e Pandorës” për Berishën

Dorëzimi në Kongres i dosjes për shpalljen “non grata”, ka alarmuar Sali Berishën. Ish-kryeministri nisi një lëvizje kundër Bashës në PD, me shpresën se...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...