E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

PD

PD në kërkim të një pazari për reformën

Nga: Mero Baze Ka dy çështje thelbësore në axhendën e Reformës Zgjedhore, për të cilat Partia Demokratike, ende nuk jep pëlqimin, duke shpikur arsye nga...

Socialistët pas Ramës, më keq se PD pas Berishës

Nga: Ben Andoni Askush nuk mundet të parashikojë sot sesi do të shkojnë zgjedhjet e ardhshme të vitit 2021, qeveria tranzitore e kërkuar nga Opozita...

Koha për protesta? Salianji zbulon lëvizjen e fundit të PD-së

Nga Korça, ish deputeti i PD, Ervin Salianji, ka thënë se nuk është koha për proteta politike. Ai është shprehur se kanë dalë sërish...

PD e Dibrës kallëzon në SPAK kryebashkiakun Dionis Imeraj

Dega e Partisë Demokratike të Dibrës ka bërë kallëzim penal ndaj Kryetarit të Bashkisë, Dionis Imeraj. Sipas një deklarate zyrtare, PD e Dibrës akuzon Imerajn...

Basha takim me aleatët sot në mesditë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mesditën e sotme do të zhvillojë një takim me aleatët. Përkatësisht, takimi do të bëhet në orën 13:00, në selinë...

“Policia ka bërë mbjellje dhe transport”, Strazimiri lëshon deklaratën e fortë

Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama, që kanabisi të legalizohet në vendin tonë vetëm për receta mjekësore. Në një...

Reforma Zgjedhore/ Patozi: Aspak pritshmëri për pingpongun e shëmtuar PS-PD

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ironizon bashkëpunimin e qeverisë dhe opozitës jashtë parlamentare në Komitetin Politik, për Reformën Zgjedhore. Duke u shprehur se...

Bardhi: Lajme të reja nga Fronti i vjedhjes me tendera sekretë

Lidhur me përgjigjen e Ministrisë së Shëndetësisë ndaj SPAK, ka reaguar së fundmi Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi. Në rrjetin social Facebook, ai...

“Provat do t’i bëjmë publike”, PD: Manastirliu gënjen paturpësisht për zjarrin

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook, pohon se Ministrja Ogerta Manastirliu “gënjen paturpësisht për zjarrin e...

Akuzat e PD për “tenderin sekret të ushqimeve”, SPAK nis marrjen në pyetje

SPAK ka filluar hetimet lidhur me akuzat e PD për “tenderin sekret të ushqimeve nga Ministria e Mbrojtjes”. PD akuzoi Olta Xhaçkën se ky tender...

Të fundit

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...
WhatsApp KONTAKTO TT