E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

shqiptar

FOTO/ Aksident tragjik në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti tragjik në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se viktima i cili drejtonte një...

Të shtëna me armë në Greqi, plagoset 21-vjeçari shqiptar

Një 21-vjeçar shqiptar u plagos në orët e para të mëngjesit nga të shtënat me armë në Kallithea të Greqisë. Ngjarja ka ndodhur pak pas...

Serbi/ Sulmohet biznesi i furrës së bukës, i përkiste një shqiptari

Mbrëmjen e së premtes pas mesnatës, është vandalizuar furra e një shqiptari në Serbi. Sulmi ka ndodhur në furrën "Banat-Çolaku", pronari i së cilës,...

Ndryshoi mbiemrin për t’ju shmangur arrestimit, shqiptari kapet pas 5 vitesh

Një 44-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Bari të Italisë, pasi ishte dënuar me dy vite burgim për drogë në 2011. Bashkim Cenkollari ndryshoi...

Greqi/ Pacienti shqiptar masakron me thikë infermieren dhe më pas vetëvritet (FOTO-VIDEO)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ku një 59-vjeçar shqiptar ka sulmuar me thikë një infermiere greke. Shqiptari ka shtypur butonin për ndihmë,...

Haxhi Qamili, shqiptari më injorant që njeh historia jonë

Haxhi Qamili i njohur edhe si Haxhi Zjarrmi (Sharrë, 1876 – Durrës, 16 gusht 1915) ka qenë një fshatar analfabet nga Sharra i cili...

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të drejtohet sërish nga një shqiptar

Talat Xhaferri nga radhët e BDI-së, është rizgjedhur kryetar i Kuvendit me 62 vota pro. Kështu, Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të vijojë të...

Arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Greqi, kishte fshehur kanabis në magazinën e një vile luksoze

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi në banesën e tij 20 km në veri perëndim të Athinë, u gjetën 205 kg lëndë...

Infermieri shqiptar në Itali i vjedh llogarinë bankare të moshuarit me koronavirus

Policia italiane po heton në gjendje të lirë një infermier 41-vjeçar, nga Shqipëria. Ai akuzohet se së bashku me të dashurën kanë zbrazur llogarinë...

Pandemia/ Të ardhurat për frymë të çdo shqiptari pritet të ulen me 270 euro

Në Kuadrin e fundit makroekonomik, qeveria shqiptare parashikon që të ardhurat për frymë në vitin 2020 të zbresin në 553 mijë lekë (rreth 4,760...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...