E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Francë, ekzekutohet 60-vjeçari shqiptar me plumb në kokë

Një 60-vjeçar shqiptar është ekzekutuar ditën e sotme në Francë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:30 të mëngjesit në qytetin e Strasburg, teksa identiteti i shqiptarit ende nuk është bërë i ditur.

Autoritetet franceze, bëjë me dije se sipas raportit të ADN-së, shqiptari u ekzekutua me një plumb në kokë dhe në gjoks. Në momentin e vrasjes, ai po qëndronte në një kafene, teksa mësoi se ai nuk ishte njeri problematik, apo me precedentë penalë, shkruan Le Parisien.

Sipas dëshimtarëve që panë ngjarjes, autorët ishin dy persona të maskuar, të cilët më pas u larguan me një automjet, që më vonë u gjet i djegur.

Policia dyshon se ekzekutimi mund të jetë kryer për larje hesepash, megjithatë ende nuk ka asgjë të konfirmuar, teksa hetimet vazhdojnë.

Artikulli i medias franceze
Artikulli i medias franceze

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...