E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Etiketa

vrasje

”Ejani se e vrava”/ Si e njoftoi babai policinë pas ekzekutimit të djalit

Albert Krasniqi është personi që ka mbetur i vrarë sot në Prishtinë, ndërsa i dyshuari për ngjarjen e rëndë është babai i tij. Ngjarja tragjike...

E rëndë në Prishtinë, babai ekzekuton me armë djalin e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, ku babai ka ekzekutuar me armë djalin e tij. Motivi që...

U ekzekutua me 5 plumba në Greqi, zbulohet identiteti i 27 vjeçarit shqiptar

Zbardhet emri i 27-vjeçarit shqiptar të vrarë pasditen e sotme në Patra të Greqisë. Mësohet se shqiptari është identifikuar si Mario Metaj. Megjithatë, ende nuk...

Vrau 20.000 njerëz/ Kush ishte Vasili Blokin, xhelati i preferuar i Stalinit

Diktatori sovjetik Stalini, ishte një nga vrasësit masivë më të mëdhenj që ka njohur historia. Por ai vetëm firmoste, ndërsa ekzekutimet kryheshin nga xhelatët...

Pas 9 vitesh, zbulohet autori i vrasjes së biznesmenit Ilir Rexhepi (Emri)

Policia dhe prokuroria e Elbasanit, kanë mundur të identifikojnë me prova shkencore, një nga personat e dyshuar për ekzekutimin 9 vite më parë të...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

51-vjeçari ekstradohet nga Belgjika në Shqipëri, në 1993-in vrau një grek

Një 51-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, është ekstaduar nga Belgjika për në Shqipëri. Shtetasi Muhamet Belba, është dënuar Gjykata e Rrethit Gjyqësor...

Kush janë sot 10 qytetet më të rrezikshme në botë

Para se të planifikoni pushimet tuaja të radhës, mund të jetë me vlerë të bëni disa kërkime mbi qytetet që mendoni të vizitoni, sidomos...

Vrau kunatën dhe e hodhi në liqen, burg përjetë për autorin (Emri)

Dashamir Xhepa, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin e Sharrës, është dënuar me burgim të...

Afganistan, qëllohen për vdekje dy gjyqtare

Dy gjyqtare të Gjykatës së Lartë janë qëlluar për vdekje në Kabul mëngjesin e kësaj të diele. Gjyqtaret ishin vendosur në shënjestër të njerëzve...

Të fundit

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...

Abrashi largohet nga Freiburg, zbulohet skuadra e re e mesfushorit shqiptar

Amir Abrashi rikthehet në kampionatin ku bëri kapërcimin në kualitet. Mesfushori është larguar zyrtarisht nga Freiburg, pjesë e të cilëve u bë në korrikun...