E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Zvicër, babai vret të bijën 12 vjeçe dhe veten

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rapperswil-Jona të Zvicrës, ku babai ka vrarë të bijën 12 vjeçe dhe më pas i ka dhënë fund dhe jetës së tij. Një zviceran 54-vjeçar dhe vajza e tij 12-vjeçare u gjetën të vdekur të hënën në një shtëpi në Rapperswil-Jona. Rrethanat e sakta të krimit janë duke u hetuar.

Të hënën, në 7:45 të mëngjesit, një informator i jashtëm raportoi se diçka mund të ketë ndodhur në Fluhstrasse në Rapperswil-Jona. “Personi vuri re ose vëzhgoi diçka që i dukej e çuditshme. Nuk dihet se çfarë ishte saktësisht kjo”, thotë Hanspeter Krüsi, zëdhënës i mediave për policinë e kantonit St.Gallen.

Rrethanat e sakta të aktit tani janë duke u hetuar, nën drejtimin e prokurorit publik të kantonit St.Gallen, Institutit për Mjekësinë Ligjore dhe shërbimeve të ndryshme të specializuara të policisë së kantonit St.Gallen.

Burimi i lajmit: news.in-24. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...