E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

Zvicer

Televizioni zviceran hulumton gjakmarrjen mes dy familjeve të mëdha të Pejës

Vrasja e një babai në Frasses në vitin 2013 është në zemër të një hakmarrjeje midis dy klaneve. Më shumë se 23 të vdekur dhe...

Zvicra do investojë 1 miliardë franga për të ofruar teste falas për popullsinë

Zvicra zbuloi ditën e sotme një plan prej 1 miliard franga zvicerane për të ofruar teste falas anti-Covid për të gjithë popullsinë e saj...

“Më zuri paniku”/ Shqiptari gjen çantën me 9 mijë franga, e dorëzon në polici

Gazetat zvicerane kanë vlerësuar gjestin e mirë të një kosovari. Eduart Latifi ka gjetur një çantë plot me para, dhe ka vendosur që ta...

Zvicra nis hetimet ndaj kreut të FIFA, Gianni Infantino

Prokurorët zviceranë kanë nisur hetimet kundër kreut të trupit botëror të futbollit, Gianni Infantino. Hetimet ndaj tij kanë nisur lidhur me një takim sekret që...

Futbollisti shqiptar rezulton pozitiv, i gjithë ekipi futet në karantinë

Skuadra e Zurih në Zvicër është vënë nën alarm, pas konfirmimit të rastit të parë me koronavirus në skuadër. Mbrojtësi i Kosovës, Mirlind Kryeziu rezultoi...

Qytetarët nga Kosova që shkojnë në Zvicër, duhet të vetëizolohen

Nga data 6 korrik, qytetarët e 29 vendeve që shkojnë në Zvicër, do të duhet të lajmërohen tek autoritetet dhe të vetëizolohen, si masë...

Dënimi nga UEFA, Skënderbeu pret ulje të dënimit nga Gjykata Federale

Klubi i Skënderbeut po shpreson për një ulje të dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Skuadra beson se përjashtimi nga Evropa mund të...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

Zvicër/ Shënohen 22 viktima, ulet numri i rasteve të reja

Në Zvicër po shihet një trend i uljes së numrit të rasteve të reja të konfirmuar me koronavirus. Zyra Federale e Shëndetit Publik raporton se...

Fëmijët mund të përqafojnë sërish gjyshërit në Zvicër

Autoritetet zvicerane kanë thënë se tani është e sigurt që fëmijët nën moshën 10-vjeçare mund të përqafojnë gjyshërit e tyre, në kohën e pandemisë...

Të fundit

Napoli fiton pastër ndaj Fiorentinës, dhe nxjerr Juventusin jashtë Champions-it

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur sot në javën e parafundit të Serisë A ndaj ekipit të Fiorentinës. Goli i parë erdhi në minutë...

Tiranë/ Motorristi godet kamionin tek Liqeni i thatë, dërgohet në spital

Tiranë/Informacion paraprak Në Unazë të Re, pranë Liqenit të thatë, mjeti motorr me drejtues shtetasin L. Dh., 23 vjeç ka goditur nga pas mjetin kamion...

Elbasan/ Basha: Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit dhe jo i Normales

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh Elbasani tanimë njihet si kryeqyteti i krimit. Basha ishte sot në Elbasan në vazhdën e një...

Peru/ Pandemia shkakton një krizë të re: Mungesa e hapësirës për varreza

Mungesa e opsioneve për varrimet e të vdekurve vjen ndërsa vendi po përjeton periudhën e tij më vdekjeprurëse të pandemisë. Më shumë se 64,300...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...