E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Zvicer

Zvicër/ Shënohen 22 viktima, ulet numri i rasteve të reja

Në Zvicër po shihet një trend i uljes së numrit të rasteve të reja të konfirmuar me koronavirus. Zyra Federale e Shëndetit Publik raporton se...

Fëmijët mund të përqafojnë sërish gjyshërit në Zvicër

Autoritetet zvicerane kanë thënë se tani është e sigurt që fëmijët nën moshën 10-vjeçare mund të përqafojnë gjyshërit e tyre, në kohën e pandemisë...

Bilanci/ 13 persona humbin jetën nga koronavirusi në Zvicër

Koronavirusi ka shënuar 13 viktima në Zvicër në 24 orët e fundit. Kështu numri total i viktimave në Zvicër shkon në 1,406. Ndërkohë janë shtuar...

Sa persona kanë humbur jetën nga Covid-19? Ekspertët flasin me statistika

Nga Michael Le Page “New Scientist” Sa mundësi keni të vdisni në rast se prekeni nga koronavirusi i ri? Pavrësisht të dhënave të shumta në...

Koronavirusi në Zvicër/ 38 persona humbin jetën brenda 24 orëve

Koronavirusi dita-ditës po shndërrohet në një armik gjithnjë e më të madh për njerëzimin. Situata paraqitet shqetësuese në Itali, Spanjë, SHBA dhe jo vetëm. COVID-19 është...

Italia “infekton” Zvicrën/ Rritet numri i viktimave nga koronavirusi

Italia, e cila është shndërruar në një nga “vatrat” e koronavirusit në Evropë, thuhet se ka “infektuar” një pjesë të Zvicrës. Lajmin e mësipërm e...

Pandemia/ Ja si të veprojnë shqiptarët në Zvicër për të mos u penalizuar

Nëse jetoni në Zvicër dhe ju ka tejkaluar afati i lejeqëndrimit, nuk do të penalizoheni. Lajmi është përcjellë nga Ministria e Jashtme, duke qetësuar...

Covid-19/Zvicra shënon 3 viktima të tjera, rritet numri i rasteve

Zvicra ka konfirmuar 3 viktima nga koronavirusi në orët e fundit, duke e çuar në 36 numrin total të të vdekurve. Gjithashtu ka pasur edhe...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Zvicër

Së fundmi është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Zvicër. “BBC” raporton se njoftimin e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë e Zvicrës, mirëpo ende...

S’ka mure dhe çati, por një natë në këtë hotel kushton 200-300 dollarë (FOTO)

Zvicra është një nga vendet jo vetëm më të pasura, por edhe më të bukura në botë. Peisazhet e saj malore, tërheqin çdo vit...

Të fundit

Makina merr flakë në ecje, policia jep detajet e para

Një mjet ka marrë flakë në aksin Himarë-Sarandë. Sipas policisë, shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Makina e markës “Nissan”, po drejtohej nga...

Samiti G7/ Kina me tone të forta ndaj superfuqive botërore. “Shpifin mbi Kinën”

Londër / Pekin (dpa) - Kina ka akuzuar vendet kryesore të industrializuara të Grupit të Shtatëve (G7) për "ndërhyrje në punët e brendshme" pas...

Qëndrimet e palëve një ditë para takimit në Bruksel Kurti-Vuçiç

Bekim Shehu/ Deutsche Welle Para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston se ky takim është për të ardhmen...

Njoftim për vend të lirë pune agjent/e marketingu

“Tirana Today” kërkon agjent/e marketingu. Kërkesa të përgjithshme për kandidatët: 1-Të ketë aftësi shumë të mira në formulimin dhe hartimin e një plani strategjik dhe analitik...

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi...