E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 19, ku Kielini shënoi, pas një rrëmuje në zonën e rreptësië.

 

Festa e “Axurrëve” u prish një minutë më pas, për shkak se goli u anulua nga VAR-i për një prekje të topit me dotë nga ana e mbrojtësit të Juventusit.

Kielini u detyrua të linte fushën në minutën e 24, për shkak dëmtimi. Festa shpërtheu në “Olimpico”, në minutën e 26, pas golit të shënuar nga Lokateli.

 

Në minutën e 52, ishte sërish Lokateli që dyfishoi rezultatin. Ish-ylli i Milanit shtangu portierin me një goditje të saktë nga jashtë zonës.

 

23-vjeçari është bërë lojtari i parë i Italisë, që realizon dy gola në një ndeshje të Europianit që nga Mario Baloteli, në ndeshjen kundër Gjermanisë.

Kur mendohej se ndeshja do të mbyllej me këtë rezultat, Çiro Imobile realizoi edhe golin e tretë të ndeshjes në minutën e 89.

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...