E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

itali

Pandemia në Itali/ Ulet numri i rasteve të reja

Italia ka regjistruar një rënie të rasteve të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Sipas Worldometers, sot në shtetin fqinj janë konfirmuar 1.494...

Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, dyshohet se trafikun e kokainës e drejtonte një nga gratë e familjes së tyre

Policia e Italisë ka arrestuar 4 shqiptarë, të dyshuar për trafik të kokainës në Varese, Itali. Dy shqiptarë janë lënë në burg dhe dy...

Itali, sekuestrohen nga Guardia di Finanza 20 tonë perime të ardhura nga Shqipëria

Ditën e sotme Guardia di Finanza Italiane ka skuestruar 20 tonë perime nga Shqipëria në Itali. Mësohet se janë sekuestruar domate, patëllxhanë, speca, të cilat...

Skenë horror si nëpër filma në Itali/ Shqiptari tenton të mbysë gruan me tel elektrik

Një skenë horror si nëpër filma ka ndodhur në Itali, ku një 47 vjeçar ka tentuar që të vrasë ish-gruan e tij. Ai e...

EMRAT/ Shkatërrohet banda kriminale në Itali, arrestohen mbi 90 shqiptarë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale e cila merrej me trafik ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marijuanës. Sipas mediave italiane, lëndët narkotike importoheshin në...

Itali/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali, u kapën me hashash dhe kokainë

Ditën e sotme janë arrestuar dy të rinj shqiptarë nga policia italiane. Ata akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët janë të moshës 24 dhe...

FOTO/ Aksident tragjik në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti tragjik në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se viktima i cili drejtonte një...

I dënuar 10 vite më parë në Itali: Arrestohet 44-vjeçari në Elbasan, përdorte 4 identitete

Një 44-vjeçar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, për disa vepra penale. Ai është dënuar me 6 vjet e...

Skandali në Itali në kulmin e pandemisë: Si u “zhdukën” maskat që duhet të mbërrinin në Lazio

Mediat italiane i janë rikthyer skandalit që u regjistrua në muajin maj, ku një ngarkesë maskash të blera nga rajoni i Lazios nuk u...

Itali/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja nga pandemia

Për të katërtën ditë radhazi, Italia ka regjistruar një rënie të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...