E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Etiketa

Euro 2020

Humbi penalltinë vendimtare, thyen heshtjen 19-vjeçari Saka

Letra e Sakës për tifozët: "Kam qenë larg mediave sociale për disa ditë, për të kaluar kohën me familjen time dhe për të reflektuar mbi...

Video/ UEFA zgjedh golin më të bukur në ”Euro 2020”

UEFA ka zgjedhur golin më të bukur të kampionatit evropian ''Euro 2020''. Sipas personave që morën pjesë në votim, goli i sulmuesit çek Patrik...

Euro 2020/ Donaruma më i miri i turneut, ja kush ishte në jurinë që e zgjodhi

Portieri i kombëtares fituese të Euro 2020, Donaruma u shpall dhe lojtari më i mirë i turneut. Xhixhio pati performancë të mirë në te...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve në botë 1- Kaos në parlamentin e Gjeorgjisë, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministrit 2- Britania çon përpara planin e heqjes së të...

”Kërkova të gjuaja penallti”/ Futbollisti anglez reagon pas kritikave

Trofeu i kampionatit evropian ''Euro 2020'', nuk shkoi në shtëpi, por në Romë. Anglia nuk mund dot të shapllej kampione e Europës në shtëpinë...

OBSH dënon finalen e ”Euro 2020” plot me tifozë: Do ketë rritje infektimesh

Shkencëtarja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Maria Van Kerkhove e ka konsideruar si shumë rë rëndë dhe shkatërruese, faktin se finalja e Euro...

Finalja/ Statistikat që prodhoi fitorja e Italisë ndaj anglezëve në finale

Më poshtë disa statistika që prodhoi ndeshja e djeshme (Itali-Angli 1-1/3-2 penallti) Italia është skuadra e katërt që ka fituar më shumë se 1 kupë...

Euro 2020/ Italia kampione e Europës, e vendosi Donaruma

Nga Uembli Italia kthehet si kampione Europe. Italianët ia dolën me penallti të fitojnë turneun, me Donarumën që bëri heroin. Anglia e nisi mirë dhe...

Euro 2020/ Shaw me golin më të shpejtë në finale, Anglia kryeson

Në Uembli është mbyllur pjesa e parë e finales së Europianit. Anglia udhëheq që nga minuta e dytë. Goli erdhi pasi krosimi i mbrojtësit...

Euro 2020/ Angli-Itali dalin formacionet zyrtare, anglezët me një ndryshim

Formacionet zyrtare: Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Verratti, Jorginho, Barella; Chiesa, Immobile, Insigne Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Phillips, Rice, Shaw; Mount Kane,...

Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...